Tylu przedstawicieli służb mundurowych dawno nie było w naszym mieście w jednym miejscu. Co ważne, wszyscy zjawili się aby wspólnie celebrować święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej, czyli przede wszystkim zwrócić uwagę na swoją obecność i role jakie spełniają służąc na co dzień mieszkańcom.

Taki dzień w roku, to oczywiście przede wszystkim powód do tego aby nagrodzić osoby najbardziej zasłużone i wyróżniające się, stąd obecność w Palmiarni nie tylko “mundurowych”, ale także pracowników cywilnych stanowiących o sile zespołu. Jak przystało na święto i jego obchody były awanse, odznaczenia, okolicznościowe statuetki i medale.

Wśród zaproszonych na uroczystość nie zabrakło oczywiście najwyższych rangą i stopniem wojskowym gości z Polski i zagranicy. Wśród wyróżnionych, tak odznaczeniami wojskowymi jak i cywilnymi, mogliśmy zobaczyć zarówno tych, których kariera w mundurze rozwija się systematycznie od lat, ale również tych, którzy tworzą administrację w jej każdym wymiarze. Za zasługi dla Zielonej Góry, specjalnymi medalami w imieniu prezydenta Janusza Kubickiego, wybrane osoby nagrodził wiceprezydent Dariusz Lesicki. Państwowe odznaczenia wręczył wicewojewoda Wojciech Perczak.