– Wierzę, że kibice okażą zrozumienie w tej trudnej dla klubu sytuacji – mówi Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA. W rozmowie poruszamy przede wszystkim temat startu rozgrywek PGE Ekstraligi oraz związanych z tym ograniczeń.

– Panie Prezesie, rząd podjął decyzję o odmrażaniu polskiego sportu, w tym żużla.
– Przede wszystkim znamy konkretny plan, dotyczący wznowienia rozgrywek. Do tej pory wszystko, o czym rozmawialiśmy, to były spekulacje. Teraz możemy się odnosić do konkretnych dat.

– No to po kolei. 8 maja w Polsce rozpoczyna się dwutygodniowa izolacja drużyn. Na czym będzie ona polegała?
Izolacja dotyczy zawodników zagranicznych, których zgodnie z obowiązującymi przepisami czeka dwutygodniowa kwarantanna. Przed rozpoczęciem rozgrywek cała drużyna oraz wszystkie osoby, które będą pracować w parku maszyn, zostaną przebadani pod kątem koronawirusa. Zostaną im zrobione testy. Musimy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać obostrzeń.

– Następnie zawodnicy dostaną szansę na treningi?
– Tak. Kolejne tygodnie nasza drużyna spędzi na zamkniętych treningach. Wezmą w nich udział tylko osoby, które zostały wcześniej zgłoszone.

-Jak w takim razie będzie wyglądała nasza reprezentacja w meczu ligowym?
– Będzie to ośmiu zawodników oraz ośmiu mechaników. Sztab szkoleniowy tworzyć będą trener oraz kierownik drużyny.

– Najważniejsza data, którą poznaliśmy to 12 czerwca. Wtedy rozpocznie się ściganie w PGE Ekstralidze. Od jakiego spotkania rozpoczniemy ściganie?
– Tu nie ma jeszcze finalnych decyzji. W najbliższym czasie organizator rozgrywek, czyli Speedway Ekstraliga, przekaże te konkretne informacje.

-Wiemy też, że liga ruszy bez kibiców.
– Tak. Niestety, na chwilę obecną udział kibiców w meczu ligowym jest wykluczony. Był to jeden z warunków uzyskania zgody na rozpoczęcie rozgrywek. Od początku taki scenariusz był dla nas ostatecznością i niestety tak też się stało.

– Na jakim etapie są negocjacje z zawodnikami?
– Rozmowy toczyły się wcześniej, ale dopiero teraz możemy porozmawiać o konkretach. Znamy datę startu rozgrywek. Wiemy, kiedy zawodnicy zagraniczni muszą przyjechać do Polski. Ustalane są także kwestie finansowe, które reguluje Speedway Ekstraliga. Nie będą to z pewnością łatwe rozmowy, ale wierzę, że z wszystkimi zawodnikami dojdziemy finalnie do porozumienia.

– Co z osobami, które zakupiły karnety na sezon 2020?
– Pracujemy nad najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich. To najpilniejsze zadanie dla naszego działu marketingowego. Chcemy przygotować dla kibiców kilka wariantów i jednym z nich będzie oczywiście zwrot karnetów. Wierzę jednak, że nasi kibice okażą zrozumienie w tej trudnej dla klubu sytuacji i skorzystają z innych naszych propozycji. Będzie to dla nas nieoceniona pomoc, która pozwoli przetrwać jeden z najtrudniejszych okresów w historii klubu. O szczegółach poinformujemy wszystkich w najbliższych dniach.

materiały: falubaz.com