W piątek (26.06), o godz. 21.30 Stowarzyszenie Nasze Zatonie organizuje już drugi kameralny koncert w ruinach pałacu. To propozycja dla osób, które chcą rozpocząć weekend z przytupem!

Jak przypominają organizatorzy minęło już cztery miesiące od ostatniej imprezy w ruinach. Ostatnio pożegnano karnawał w świetlicy. Plany na ten rok były ambitne. Pokrzyżowała je pandemia koronawirusa. Po trudnym czasie rozłąki zaplanowano pierwszą otwartą imprezę w Zatoniu pt. „Uczta u Baltazara”.

W ruinach pałacu wystąpi koncertmistrz Filharmonii Zielonogórskiej Jakub Kotowski z kwartetem smyczkowym. Oprócz muzyki będzie również słowo o historii tego miejsca. W zeszłym roku bohaterem spotkania w ruinach był Baltazar von Unruh (budowniczy zatońskiego pałacu) i jego sławny ród, który odegrał ważną rolę zarówno w historii Niemiec jak i Polski. W piątek bohaterem opowieści będzie Alexander de Talleyrand-Périgord książę Dino. Organizatorzy zapowiadają ucztę, gdzie przystawką będzie obraz, daniem głównym muzyka, a deserem słowo.

WAŻNE KOMUNIKATY!

* liczba miejsc będzie ograniczona, nie każdy może się dostać na koncert;

*  wszyscy widzowie muszą mieć podczas koncertu maseczki lub przyłbice;

*  z uwagi na epidemię, zabraknie tradycyjnych spotkań przy kawie, po koncertach i wernisażach;

*  jeżeli zostaniesz w domu, to będziesz mógł obejrzeć relację video z koncertu na stronie internetowej http://www.naszezatonie.org.pl/

(rk)-WZG