Od jutra (5.06) w autobusach MZK w Zielonej Górze wyświetlane będą filmy przypominające o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

– W trosce o zdrowie i życie podróżujących komunikacją miejską przypominamy, że w autobusie należy mieć maseczkę. Szczególnie powinniśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo osób starszych, które są najbardziej narażone. Takie osoby bardzo często korzystają z transportu miejskiego. Walka z koronawirusem jeszcze się nie zakończyła dlatego bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych – mówi Barbara Langer dyrektor MZK Zielona Góra.

Dodatkowo w Zielonej Górze przy wielu przystankach MZK znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni. Taka  dezynfekcja zalecana jest przed i po każdym wyjściu z autobusu.

Przypominamy, że twarz można zasłonić nie tylko maseczką medyczną, ale także chustką czy szalikiem.

MZK Zielona Góra przypomina – do autobusu tylko w maseczce!

W trosce o zdrowie i życie podróżujących komunikacją miejską przypominamy, że w autobusie należy mieć maseczkę. Szczególnie powinniśmy mieć na uwadze bezpieczeństwo osób starszych, które są najbardziej narażone. Takie osoby bardzo często korzystają z transportu miejskiego. Walka z koronawirusem jeszcze się nie zakończyła dlatego bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 4 czerwca 2020

DG - WZG