Jak poinformował na swoim Facebooku radny Robert Górski (Zielona Razem) dzisiaj (24.09) na łączniku między rowerostradą Zielona Strzała i osiedlem przy ul. Emilii Plater pojawi się asfalt na nowej drodze dla rowerów i pieszych, która powstaje w przebiegu dawnej linii kolejowej Zielona Góra-Szprotawa.

Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa, jej koszt to ok. 388 tys. 815 zł. Planowany koniec robót w październiku.

Jak wskazuje R. Górski na ruchliwej ulicy Kożuchowskiej często dochodziło do wypadków z udziałem rowerzystów. Z konieczności amatorzy jazdy na dwóch kółkach, aby pojechać w stronę Ochli i Kożuchowa korzystali z osiedlowej, krzywej jezdni przy ul. Emilii Plater. Po zmianach będzie nie tylko bardziej komfortowo, ale i bezpieczniej. – Przy ul. Kożuchowskiej powstanie wyniesiony przejazd dla rowerów podobny do tego jaki jest przy ul. Reja, co pozwoli na uspokojenie ruchu w tym miejscu – przekonuje Robert Górski. – Pierwszeństwo na tej drodze będą mieli kierowcy, rowerzystów zatrzymamy znakiem Stop. Ale nawet jak, któryś nieodpowiedzialny rowerzysta zlekceważy zasadę pierwszeństwa na drodze i zderzy się z samochodem to skutki tego wypadku nie powinny być dramatyczne, bo samochody nie rozwiną aż tak dużej prędkości – zaznacza.

Za chwilę na łączniku między rowerostradą Zielona Strzała i osiedlem przy ul. Emilii Plater pojawi się asfalt na nowej…

Opublikowany przez Roberta Górskiego Środa, 23 września 2020

(rk)-WZG