W ten weekend zielonogórski oddział PTTK zaprasza na dwie wycieczki. W sobotę (26.09) zostanie posadzone drzewo w Zaborze dla uczczenia 70. rocznicy powstania PTTK, z kolei w niedzielę (27.09) pospacerujemy z Niedoradza do Zatonia.

Sobotnia piesza wycieczka odbędzie się w ramach corocznego ogólnopolskiego cyklu pt. „Turystyka Łączy Pokolenia”. W tym roku obchodzonego pod hasłem “70 drzew na 70-lecie PTTK”, z tej okazji zostanie posadzone drzewo na terenie pszczelarskiej ścieżki apiturystycznej państwa Słodników w Zaborze. Po tym wydarzeniu organizatorzy proponują ok. pięciokilometrowy spacer do Droszkowa na widowisko kostiumowe teatru “Zza Boru” pt.  Kroniki Zaborskie. Droszkowski Belweder”. Początek o godz. 16.00 na wzgórzu Kobelka.

Dojazd do Zaboru Zielonogórską Komunikacją Powiatową (w kierunku Milska) z byłego przystanku MZK przy Lumelu o godz. 12.01. Bilet kosztuje 7 zł. Powrót z Droszkowa autobusem MZK o godz. 17.09 lub 19.11.

Wycieczkę dofinansowaną przez Urząd Miasta Zielona Góra poprowadzi Beata Musiałowska. W niedzielę (27.09) PTTK zaprasza na 8 kilometrową pieszą wycieczkę z Niedoradza do Zatonia. Zbiórka uczestników na dworcu PKP o godz. 11.15. Odjazd pociągu o 11.39. Bilet kosztuje 5,30 zł. W programie wędrówka świeżo odnowionym niebieskim szlakiem turystycznym, zwiedzanie ruin jedynego na terenie miasta Zielona Góra odtwarzanego parku przypałacowego i okolic Zatonia. Powrót do Zielonej Góry z Zatonia autobusem MZK linii „30” o godzinie 16.33. Bilet kosztuje 3 zł.

Wycieczkę dofinansowaną przez Urząd Miasta Zielona Góra poprowadzi Anna Szpręglewska.

Na wyjazdach obowiązkowe są maseczki i środki dezynfekujące.

(rk)-WZG