Dobra pogoda sprzyja inwestycjom na drogach. Dzisiaj (24.11) rozpoczął się drugi etap remontu ulicy Zjednoczenia na odcinku od skrzyżowania z ul. Herberta do serwisu ogumienia. Trwają też prace przy Energetyków, gdzie między innymi powstaje ścieżka rowerowa. Zobaczcie zdjęcia WZG DRON!

fot. dron wzg

W nocy z poniedziałku na wtorek wprowadzono nową organizację ruchu przy ul. Zjednoczenia. Zakończyły się prace na jezdni lewej, jadąc od ronda PCK w stronę ul. Herberta i wiaduktu. W związku z tym od wtorku ruch odbywa się lewą stroną, a roboty przeniosły się na stronę prawą. Przypominamy jednak, że kierowcy nie mogą poruszać się „na pamięć”. Z ul. Zjednoczenia nie skręcimy obecnie w ul. Działkową, a z ul. Działkowej nie pojedziemy w lewo na Zjednoczenia.

W trakcie drugiego etapu remontu możliwy jest dojazd do posesji i skorzystanie z tymczasowego przystanku MZK. A skoro mowa o autobusach, MZK informuje, że od wtorku przywrócono stałą trasę linii nr 10 przez ulicę Działkową.

Inwestycja przy ul. Zjednoczenia to nie tylko wymiana nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, ciągów pieszych i pieszo-rowerowych oraz zjazdów. Wykonawca – firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego buduje też nową kanalizację deszczową, przebudowuje oświetlenie i sygnalizację świetlną, jak również usuwa kolizję z istniejącym uzbrojeniem terenu. Remont ma zakończyć się 18 grudnia, jego koszt to 4 mln 300 tys. zł.

fot. dron wzg

Sporo dzieje się też przy ulicy Energetyków. Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa wykonuje tam zadanie za kwotę 1 mln 67 tys. zł. Dzięki zmianom na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Elektronowej kierowcom łatwiej będzie skręcić do centrum handlowego. Ulicę Energetyków poszerzono o dodatkowe pasy ruchu. Po zwiększeniu zakresu robót pomiędzy zjazdem do Tesco a rondem na ul. Batorego, szykuje się wydzielenie dodatkowego, trzeciego pasa włączania do ruchu z marketu przy Energetyków i wyłączania z ruchu z ul. Energetyków w Batorego. Ma to pomóc rozładować korki. Rowerzyści doczekają się nowej ścieżki.

(rk)-WZG