Dzisiaj w bibliotece Norwida, prezydent Janusz Kubicki nagrodził zielonogórskich pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 Nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w roku szkolnym 2018/2019 na kwotę 209 tys. zł otrzymało 92 nauczycieli (w tym 25 dyrektorów).

Nagrody za wyróżniającą pracę i zaangażowanie w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych dostało 51 pedagogów (w tym 11 dyrektorów). Pula nagród w tej kategorii zamknęła się w kwocie 43 tys. 900 zł.

Jedną z nagrodzonych była Sławomira Dalecka, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych Numer 1. Zaimponowała skromnością. – Ta nagroda, to wyróżnienie dla całej mojej placówki – zaznaczyła. – Pracujemy zespołowo, tworząc projekty i programy. Nauczycielem jestem 31 lat i wciąż lubię moją pracę – dodała.

Prezydent docenił też nauczycieli zaangażowanych w realizację projektu pn „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra – projekty realizowane poza formułą ZIT|” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nagrody otrzymało 12 pracowników jednostek oświatowych (w tym 6 dyrektorów). Miasto przeznaczyło na nie 31 tys. zł.

Łącznie prezydent nagrodził 156 osób. Suma nagród wyniosła 283 tys. 900 zł.

– Jak co roku chciałem podziękować nauczycielom za trudną pracę – mówił prezydent Janusz Kubicki. – Za nami trudny rok, w którym wprowadzono kolejną reformę edukacji. Wszyscy mieliśmy obawy. W Zielonej Górze na szczęście przeprowadziliśmy te zmiany bez większych problemów – podkreślał. – Bardzo za to dziękuję nauczycielom. Jeżeli coś zrobiliśmy źle, bardzo przepraszam.

Wioleta Hareźlak –  To my nauczyciele jesteśmy najczęściej narażeni na częste i gwałtowne zmiany. I radzimy sobie z nimi bardzo dobrze i umiemy z każdej sytuacji wyjść zwycięsko – przekonywała. –  Dziękuję wam bardzo za uważność na drugiego człowieka.

Nie zabrakło części artystycznej. Wystąpiły dzieci z zespołu Mak z Centrum Kultury Edukacji „Dom Harcerza. Zespół zaprezentował tańce m.in. krakowiaka i oberka.

RK