W ubiegłym tygodniu „posypały” się nagrody dla Zielonej Góry. Miasto zajęło trzecie miejsce w rankingu samorządów, który przygotowuje „Rzeczpospolita”. Wysoko Zieloną Górę oceniło również pismo „Wspólnota”, sytuując na piątym miejscu pod względem wydatków inwestycyjnych.

Ponadto miasto otrzymało wyróżnienie na Gali Budownictwa. Nagrody skomentował w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki, który przyznał, że dla niego ranking organizowany przez „Rzeczpospolitą” ma duży prestiż. Zieloną Górę wyprzedziły tylko Sopot i Rybnik.

“Bierze się pod uwagę twarde dane, które udostępnia Urząd Statystyczny, ministerstwa. Na tej bazie się ocenia samorządy. Dumny jestem, że jesteśmy tak wysoko w tym prestiżowym rankingu. Nie po raz pierwszy zresztą. To efekt ciężkiej pracy, nie tylko mojej, ale wielu osób, również mieszkańców, którzy potrafią nas zdopingować i pomagać w wielu różnych inwestycjach” – Janusz Kubicki

Prezydent przyznaje jednak, że sporo jest jeszcze do zrobienia i jednym tchem wymienia m.in. obiekty do rozrywki i rekreacji: hala widowiskowa, lodowisko czy kąpielisko w Ochli.

“Brakuje nam wielu obiektów. Nie mamy hali czy balonu dla piłkarzy. Zawsze przy okazji mrozu wraca też temat lodowiska, brakuje nam również hali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. CRS nie spełnia tych oczekiwań, a po drugie musimy już odmawiać chętnym do przeprowadzenia tam imprez, bo nie jesteśmy wszystkich pomieścić. To miłe, bo świadczy, że mieszkańcy chcą korzystać z takich atrakcji”Janusz Kubicki
Gospodarz miasta dodaje, że warto jest walczyć o środki z zewnątrz. – Najłatwiej wydać swoją złotówkę, najtrudniej pozyskać 80 groszy od kogoś, a wydać swoje 20 groszy – dodał prezydent, z którym cała rozmowa do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.