W miniony piątek tj. 10 stycznia ok. godz. 20:30 Biuro Ochrony Wizyjnej otrzymało zgłoszenie od zdenerwowanego ekspedienta sklepu “Żabka” przy ul. Stary Rynek o napadzie na niego z użyciem gazu łzawiącego.

Poszkodowany ekspedient opisał mężczyznę, który wszedł do sklepu kilka minut wcześniej i obezwładnił go gazem łzawiącym po czym wybiegł ze sklepu w nieznanym kierunku. O całym zajściu poinformował policję i prosi Biuro o pomoc w ustaleniu sprawcy.
Możliwe było bowiem, że sprawca dokonał również kradzieży towaru. W tym samym czasie Biuro odebrało drugi telefon od dyżurnego policji z tą samą prośbą.

Operatorzy niezwłocznie dokonali przeglądu materiału wizyjnego z archiwum w celu ustalenia kierunku oddalenia się sprawcy i potwierdzenia rysopisu. O godz: 21:43 przekazano dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji bieżący obraz z jednej z kamer z wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny i telefonicznie zawnioskowano o natychmiastowa interwencję.

Patrol policji, po kilku minutach, zatrzymał sprawcę przestępstwa na ul. Jedności w jednym z lokali gastronomicznych. Jak nieoficjalnie ustalono sprawca chciał się zemścić na sprzedawcy za ukaranie go mandatem karnym przez policję po kradzieży towaru, której dokonał wraz z kolegą w tym sklepie dzień wcześniej.

fot. Biuro Ochrony Wizyjnej

materiały: Biuro Ochrony Wizyjnej w Zielonej Górze