Co zrobić z choinkami po świętach? Czy mogą powrócić do natury? Przyłącz się do ekologicznej akcji i zamiast wyrzucać drzewko świąteczne przekaż je do recyklingu w ramach Eko Choinkę!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z zielonogórskim Zakładem Gospodarki Komunalnej zapraszają na poświąteczną akcję Eko Choinka! Po raz czwarty, w naszym w Zielonej Górze będą zbierane choinki, które straciły swój blask i powtórnie zostaną wykorzystane – dla dobra przyrody i dla ludzi.

Już niebawem ruszy Eko Patrol!

W ramach tegorocznej akcji, mimo iż finałowy piknik edukacyjny nie odbędzie się to nie zabraknie cyklu działań proekologicznych.  Już od 9 stycznia 2021 r. ruszy Choinkowy Eko Patrol, w ramach którego pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w wybrane dni będą zbierali drzewka spod pergol śmietnikowych.

Choinki, od mieszkańców Zielonej Góry odbierane będą od godz. 6:00, wg ustalonego harmonogramu pracy Eko Patroli. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby drzewka zostały wystawione przed pergole śmietnikowe odpowiednio wcześniej. Harmonogram zbiórki choinek, wraz z wskazaniem poszczególnych ulic Zielonej Góry dostępny jest na stronach internetowych i profilach społecznościowych organizatorów oraz partnera wydarzenia.
Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Zielonej Góry o przyłączenie się do akcji poprzez dostarczenie drzewek w określone miejsca jak również do wzięcia udziału w edukacyjnym przedsięwzięciu, gdzie wspólnie będziemy mogli recyklingować choinki.

Odzyskujesz, nie marnujesz i czerpiesz dobro z natury!

To nie koniec  działań zaplanowanych przez organizatorów. W tym roku pod hasłem „DOBRO Z NATURY”  zostanie zorganizowana twórcza akcja charytatywna zielonogórskich leśników i artystów, w ramach której wykorzystane zostanie drewno z zeszłorocznej choinki. Inicjatywa obejmie przekazanie dla pięciu chętnych do współpracy artystów specjalnie przygotowanych desek z zeszłorocznej choinki miejskiej, w celu wykonania autorskiej pracy, która następnie zostanie przekazana na cele charytatywne. Osoby zainteresowane wsparciem akcji poprzez wykonanie pracy na bazie drewna mogą się zgłaszać bezpośrednio do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, wysyłając email na adres komunikacja@zielonagora.lasy.gov.pl – liczy się kolejność zgłoszeń.

Recykling to kluczowe działanie Eko Choinki!

W ramach akcji nie zabraknie zarobkowania. Choinki, które zostaną odebrane od mieszkańców przez Eko Patrole zostaną poddane rozdrobnieniu dzięki czemu wytworzony zostanie naturalny nawóz. O szczegółach akcji oraz o ewentualnej możliwości pobrania wspominanego nawozu będzie można dowiedzieć się śledząc na bieżąco profile społecznościowe zielonogórskiego Urzędu Miasta Zielona Góra, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej.

 

grafika um zg
grafika um zg
grafika um zg
um zg