Kochamy ludzi, zwierzaki, miejsca… Serca biją nam mocniej za sprawą setek mniejszych lub większych uniesień. Każdy to przyzna, że kochliwe z nas stworzenia! Nie wstydźmy się uczuć, a Dzień Zakochanych potraktujmy jako dobrą okazję do ich wyznania.

W piątek, 14 lutego szykują się rozmaite atrakcje! Miejskie walentynki odbędą się o 16.00, na deptaku. – Przy pomniku Bachusa wspólnie pokażemy jak bardzo kochamy Zieloną Górę. Jesteśmy pewni, że rozgrzejemy wasze serca! Będzie to wyjątkowa okazja do rozmowy z prezydentem Januszem Kubickim, który z pewnością powie i pokaże zielonogórzanom jak bardzo kocha nasze miasto – zapowiadają organizatorzy. Gorącą atmosferę zapewnią tancerze z Keep On Dancing Studio Tańca Zielona Góra, Cheerleaders Wataha Zielona Góra w choreografii Basi Mieszkalskiej oraz formacja BUGS SQUAD z choreografią Andrzeja Gliwy. Do wspólnej zabawy zachęci Roman Awiński z Radia Index, a także improwizator Patryk Cyplik z Inicjatywy Scenicznej Fruuu. Na zielonogórzan będzie czekała wideobudka, w której będą mogli wyznać miłość do swojego miasta i nie tylko. Każdy z uczestników akcji otrzyma wyjątkowe zielonogórskie serce.

Biblioteka im. C. Norwida zaprasza 14 lutego, o 17.00 do Lubuskiego Laboratorium Książki GreenBook (ul. Makowa 12). „Jowita albo Walentynkowa Mapa Głosów” to sesja radiowa pod patronatem Stanisława Dygata. Fragmenty twórczości prozaika czytać będą aktorzy Lubuskiego Teatru – Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. – To nie będą jedyni wyjątkowi goście wieczoru. Posłuchamy wielkich głosów z bogatego archiwum radia, m.in. Elżbiety Czyżewskiej, Andrzeja Łapickiego, Władysława Kowalskiego czy Ewy Błaszczyk – zapowiadają organizatorzy. Zapisy tel. 736 600 470.

W Planetarium Wenus, 14 lutego, o 19.00 odbędzie się specjalny pokaz na żywo. Pracownicy wybrali romantyczne muzyczne klasyki, które w połączeniu z kosmicznymi obrazami stworzą wyjątkowe widowisko. – Pod kopułą usłyszymy m.in. polską poezję, utwory Michała Bajora, Queen. Zobaczymy natomiast przeloty przez mgławice i panoramy z zorzą polarną w roli głównej – mówią organizatorzy. Bilety w kasach lub na stronie www.planetariumwenus.pl.

Dagmara Korona, pochodząca z Zielonej Góry wokalistka, wystąpi 14 lutego, o 20.00 z walentynkowym koncertem pt. „Odcienie Miłości” w Winiarni Bachus (Stary Rynek 1). Akompaniować będą Dariusz Cetner na fortepianie i Janusz Lewandowski na kontrabasie. Bilety po 25 zł. W sobotę, 15 lutego, o 20.30 odbędzie się drugi walentynkowy koncert, usłyszymy Stasia Jordanowa na gitarze klasycznej oraz wokalistkę Magdalenę Janicką, znaną z programu „The Voice of Poland” – zagrają własne kompozycje oraz utwory o miłości ulubionych artystów. Bilety po 10 zł. Rezerwacja tel. 511 161 212.

Filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie zaprasza na akcję Ekowalentynki.W każdą środę, w godz. 15.00-19.00, w holu pałacowym można wymienić baterie i drobne elektroodpady (płyty CD, telefony, słuchawki, ładowarki, latarki itp.) na walentynkowe lizaki. Akcja potrwa do Dnia Ziemi – 22 kwietnia. – Na to najwspanialsze uczucie zasługuje również nasza planeta! – mówią organizatorzy.

(dsp)