Dla zakochanych, ale nie tylko, szykują się 14 lutego rozmaite atrakcje! W przyszły piątek możesz wybrać się na bal z celem, wyznać komuś miłość przez wideobudkę albo… przelecieć przez mgławicę!

 

KOCHAMY ZIELONĄ GÓRĘ

Tegoroczne miejskie walentynki odbędą się 14 lutego, o 16.00 na deptaku. Przy pomniku Bachusa wspólnie pokażemy jak bardzo kochamy Zieloną Górę. – Jesteśmy pewni, że rozgrzejemy wasze serca! Będzie to wyjątkowa okazja do rozmowy z prezydentem Januszem Kubickim, który z pewnością powie i pokaże zielonogórzanom jak bardzo kocha nasze miasto – zapowiadają organizatorzy. – Gorącą atmosferę zapewnią tancerze z Keep On Dancing Studio Tańca Zielona Góra, Cheerleaders Wataha Zielona Góra w choreografii Basi Mieszkalskiej oraz formacja BUGS SQUAD z choreografią Andrzeja Gliwy . Do wspólnej zabawy zachęci Roman Awiński z Radia Index, a także improwizator Patryk Cyplik z Inicjatywy Scenicznej Fruuu.

Na zielonogórzan będzie czekała wideobudka, w której będą mogli wyznać miłość do swojego miasta i nie tylko. Każdy z uczestników walentynkowej akcji otrzyma wyjątkowe zielonogórskie serce.

 

GWIAZDY DLA ZAKOCHANYCH

Z okazji walentynek, w Planetarium Wenus odbędzie się specjalny pokaz na żywo. Pracownicy wybrali na tę okazję romantyczne muzyczne klasyki, które w połączeniu z kosmicznymi obrazami stworzą wyjątkowe widowisko. – Pod kopułą usłyszymy m.in. polską poezję, utwory Michała Bajora, Queen. Zobaczymy natomiast przeloty przez mgławice, czy panoramy z zorzą polarną w roli głównej – mówią organizatorzy.

Podczas pokazu odbędzie się również losowanie upominków, w tym zaproszeń na piąte urodziny klubu One Love, które odbędą się właśnie w tym dniu. Planetarium zaprasza 14 lutego o 19.00. Bilety na pokaz można kupić w kasach lub zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.planetariumwenus.pl

 

LITERACKO O UCZUCIACH

Na walentynkowe wzruszenia zaprasza Biblioteka im. C. Norwida. 14 lutego, o 10.00 w filii nr 9 (ul. Podgórna 45), odbędą się warsztaty literacko plastyczne pt. „O uczuciach dla najmłodszych”. O godz. 17.00, starszych gości zaprasza Lubuskie Laboratorium Książki GreenBook (ul. Makowa 12). „Jowita albo Walentynkowa Mapa Głosów” – będzie to sesja radiowa z fragmentami twórczości Stanisława Dygata. Goście specjalni: Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz. Obowiązują zapisy, tel. 736 600 470.