Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią podróżować pociągami. W sobotę 8 sierpnia POLREGIO uruchamia nowe połączenie kolejowe z Zielonej Góry do Łagowa Lubuskiego i z powrotem.

Ze specjalnego, wakacyjnego kursu skorzystamy w każdą sobotę, do 12 września. Szczegółowy rozkład jazdy jest jeszcze przygotowywany. Wiemy już jednak, że pociąg wyruszy na trasę ok. godz. 8.08, a wróci około 17.00. Dla turystów prawdziwą gratką będzie, że pojedzie nieużywaną na co dzień linią.

POLREGIO wypuszcza nowe połączenie we współpracy z gminą Łagów. Zielonogórzanie całymi rodzinami będą mogli odwiedzić pociągiem Perłę Ziemi Lubuskiej i spędzić dzień nad jednym z łagowskich jezior. Przewoźnik ma niespodziankę dla osób, które zakupią bilet. Do każdego biletu zostanie dołączony kupon ze zniżkami, pozwoli na skorzystanie z łagowskich atrakcji między innymi rejsu statkiem, wejścia na wieżę Zamku Joannitów i do parku linowego.

Pociąg dojedzie na miejsce w ok. dwie godziny. To połączenie próbne. Jeżeli się sprawdzi, wejdzie na stałe do rozkładu jazdy.

(rk)-WZG