Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu osób, także te czytelnicze. Biblioteka Norwida wychodzi naprzeciw wszystkim miłośnikom książek i rozpoczyna akcję pod hasłem „Książka z dostawą do domu”.

Z usługi mogą skorzystać wszyscy zielonogórzanie, którzy ze względu na swój stan zdrowia (kwarantanna, izolacja, przewlekła choroba), wiek, stopień niepełnosprawności, nie mają możliwości wypożyczenia materiałów bibliotecznych. Zarówno dostawa jak i odbiór książek są bezpłatne.

Aby dostać książkę do domu trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem biblioteki Norwida (czytelnikiem), udostępnić placówce swój adres e-mail i numer telefonu. Zbiory można zamawiać przez informację katalogową WiMBP, telefonicznie 68 45 32 629 lub mailowo: katalog@wimbp.zgora.pl

Uwaga, materiały będą dostarczane do domów czytelników na adres podany w systemie bibliotecznym przez wolontariuszy raz w tygodniu (środa lub czwartek), po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z czytelnikiem.

Warto jednak pamiętać, że wypożyczać można jednorazowo maksymalnie 6 książek, 6 audiobooków, 2 płyty CD i 2 płyty DVD na okres 28 dni. Termin zwrotu książek może jednak zostać przesunięty, gdy nie ma zapotrzebowania na dane dzieło ze strony innych czytelników Norwida.

Biblioteka przypomina też, że ogłosiła nabór na wolontariuszy, którzy dostarczą książki. Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się kilka chętnych osób.

materiały Norwida
materiały Norwida
(rk)-WZG