W sołectwie Racula zakończyła się budowa nowych dróg. W tym roku szykują się kolejne inwestycje.

Mieszkańcy mogą już skorzystać z odnowionych ulic: Rodła, Korczaka i części ul. Dzieci Wrzesińskich. Inwestycja kosztowała 1 mln 890 tys. 322 zł. Przed remontem to były drogi gruntowe. Powstał też chodnik o długości 91 metrów przy ul. Racula-Rodła.

Dodatkowo powstało 10 miejsc parkingowych przy placu za izbą wytrzeźwień. To zadanie zamknęło się w kwocie 53 tys. 137 zł.

fot. Racula na bieżąco
fot. Racula na bieżąco

– Bardzo cieszą nas te inwestycje drogowe – mówi sołtys Mirosława Jabłonka. – To niestety zaledwie kropla w morzu potrzeb, bo zaniedbania w tym zakresie są wieloletnie. – podkreśla. –W Raculi jest jeszcze kilkadziesiąt dróg gruntowych. Trzeba też doświetlić ulice np. Zielną, Świerkową, Saperską i Dunikowskiego – wylicza.

Z funduszu sołeckiego mieszkańcy chcą stworzyć m.in. nowe miejsca parkingowe.

Szykują się kolejne inwestycje drogowe. – W tym roku za 776 tys. 500 zł zostanie wybudowana ul. Racula-Jaśminowa ze środków z funduszu połączeniowego i za 700 tys. zł z funduszu obywatelskiego ulice Racula-Zbarska i Racula-Lwowska- wylicza Michał Szulc, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami. – W opracowaniu jest projekt budowy dalszego ciągu ul. Racula-Dzieci Wrzesińskich – dodaje.

 

 

 

fot. Racula na bieżąco
fot. Racula na bieżąco