Miasto wybuduje kolejne ścieżki. Na dwóch kółkach „pośmigamy”: od ronda Rady Europy przy CRS w stronę Chynowa oraz na ul. Emilii Plater.

Rowerzyści narzekali na „dziurę” w miejskiej sieci ścieżek – od CRS w stronę mostu w Cigacicach. Problem wkrótce zostanie rozwiązany. Do przetargu na budowę brakujących odcinków zgłosiło się pięć firm. Oferty mieszczą się w zaplanowanej w budżecie kwocie na zadanie – 1,5 mln zł.

– Powstanie droga dla pieszych i rowerów przy ul. Poznańskiej – na odcinku od ronda Rady Europy do istniejących już dróg rowerowych o nawierzchni bitumicznej na Chynowie – informuje Michał Bela z Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie. – W ramach tego zadania wykonamy też dodatkowy pas ruchu dla samochodów, prawoskręt z Trasy Północnej do ul. Sulechowskiej.

We wtorek otwarto również oferty przetargowe na budowę ścieżki rowerowej przy ul. Emilii Plater wraz z budową skrzyżowania ul. Kożuchowskiej i E. Plater. W ramach tego zadania powstanie 120 m drogi dla pieszych i rowerów. Ten fragment, wijący się od nowego osiedla domów, połączy rowerostradę Zielona Strzała, która teraz kończy się na wylocie w ul. Kożuchowską, w sąsiedztwie hurtowni Dometu. Z tego miejsca trasa poprowadzi w kierunku ścieżki w parku przy ul. Waszczyka. Koszt tej inwestycji to ok. 430 tys. zł. – Na przecięciu z ul. Kożuchowską powstanie tzw. wyniesiona powierzchnia (skrzyżowanie) w trosce o większe bezpieczeństwo rowerzystów – dodaje M. Bela.

(rk) - ŁZ