Trwa zgrupowanie żużlowców Falubazu w Świnoujściu. Na obozie nad morzem przebywa cały zespół zielonogórzan, także nowe twarze, które dołączyły przed zbliżającym się sezonem.

Jednym z tych, który po raz pierwszy przywdzieje plastron Falubazu jest Antonio Lindbaeck. Szweda zapytaliśmy w Świnoujściu, czy kiedykolwiek w swojej karierze żużlowy obóz spędzał nad morzem?

“Nie, to mój pierwszy raz. Jest bardzo miło. Lubię wszystkich kolegów z drużyny. To naprawdę dobry wstęp do początku sezonu. Jest dobrze, atmosfera też jest znakomita. Nawet tutaj mamy bardzo dużo fanów. Dni są intensywne i wieczorem jesteśmy już zmęczeni, ale tak to właśnie powinno wyglądać”Antonio Lindbaeck, Falubaz Zielona Góra.

Wczoraj żużlowcy Falubazu odwiedzili m.in. przedszkolaków w Świnoujściu. Wcześniej, jeszcze w Zielonej Górze brali udział w akcji „60 godzin z Falubazem”. Jonas Jeppesen (na zdjęciu – dop. MK) przyjście do Faubazu określa jako duży krok naprzód. 22-letni Duńczyk jeszcze w ubiegłym roku jeździł w II lidze. Jego też pytamy o wrażenia z pobytu w Świnoujściu.

“Bardzo ładne miejsce nad morzem, z urokliwą plażą. To powinien być dobrze spędzony czas. Tak naprawdę my się mniej lub bardziej znamy z zawodów, ścigaliśmy się ze sobą przez tych parę lat w różnych miejscach. Wszyscy są tutaj zadowoleni, wszyscy chcą dobrze wykonywać swoją robotę, gdy sezon wystartuje. Mam nadzieję, że będzie on bardzo dobry dla nas” – Jonas Jeppesen, Falubaz Zielona Góra.

Żużlowcy Falubazu w Świnoujściu pozostaną do soboty.

MK - Radio Index