Nowy Kisielin doczekał się doposażenia placu rekreacyjnego. Inwestycję zrealizowano z Budżetu Obywatelskiego 2020.

Zadanie kosztowało 100 tys. zł. W głosowaniu wybrali je mieszkańcy sołectwa. Na placu rekreacyjnym przy ul. Syrkiewicza wymieniono stare ławki i stoły na nowe ławostoły o podstawie betonowej z blatem drewnianym. Pod ławostołami wykonano nawierzchnię utwardzoną z kostki brukowej betonowej. Podwyższono też teren pod scenę, na której będą odbywały się wydarzenia artystyczne.

– Stworzono miejsce na ognisko oraz grill murowany z cegły klinkierowej – wyjaśnia Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. – Na terenie znajduje się również istniejący plac zabaw oraz małe boisko dla dzieci.

Sołtyska Maria Wesołek podkreśla, że dzięki tej inwestycji sołectwo Nowy Kisielin będzie samodzielnie organizować zebrania, dożynki i inne imprezy integracyjne. –  Bardzo się cieszę, bo dotychczas musieliśmy korzystać z gościnności Starego Kisielina – mówi pani sołtys. – Pomysłów na integrację naszej małej społeczności i dobrej energii nam nie brakuje. Planujemy piknik na otwarcie placu, ale musimy jeszcze poczekać jak epidemia ustąpi – zdradza. – Nie zabraknie muzyki i klauna, który rozrusza dzieciaki.

M. Wesołek dodaje, że plac trzeba jeszcze obsadzić tujami. Nowy Kisielin marzy też o doposażeniu placów zabaw i remontach dróg.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

rk - WZG