Dziś Zielonogórski Targ przy ul. Owocowej świecił pustkami pomimo dnia handlowego. Wiele się mówi by seniorzy pozostali w domach nie narażając sie tym samym na koronawirusa. Natomiast poseł PIS Jerzy Materna podjął interwencję by rynek w soboty miał być otwarty.

Radny Andrzej Brachmański tak komentuje sprawę:

“Wydział Zarządzania Miastem analizując miejsca ewentualnych zagrożeń uznał, iz jednym z najbardziej niebezpiecznych jest targowisko miejskie. Wiadomo – ciasno, przewaga ludzi starszych itp. Dlatego nakazał zamknięcie targowiska. w sobotę na targowisko udał się poseł PiS Jerzy Materna i nie mogąc zrobić zakupów narobił rabanu. Poleciał do redakcji naskarżyć na miasto, iż przekracza swoje kompetencje i targowisko może być otwarte bo tylko premier(!) może zamknąć targowisko w mieście Zielona Góra.Ba, według posła przebywanie na świeżym powietrzu powoduje, ze wirus się nie rozprzestrzenia (sic!)”

Mniej znane fakty z frontu walki z Koronawirusem (III). Wydział Zarządzania Miast analizując miejsca ewentualnych…

Opublikowany przez Andrzeja Brachmanskiego Poniedziałek, 16 marca 2020

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Poseł PIS Jerzy Materna na swoim facebooku:

Zdjęcie profilowe Jerzego Materny, Obraz może zawierać: 1 osoba, okulary

“Szanowni Państwo w związku z podjęciem przez Prezydenta Kubickiego decyzji o zakazie handlu, która uderzyła w Zielonogórski Targ została podjęta interwencja.
“Informuję, że decyzje nakazujące zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej wydawane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast są BEZPODSTAWNE.”
“Jedynie Prezes Rady Ministrów posiada kompetencje do wydawania poleceń obowiązujących osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej oraz przedsiębiorców.”

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Czy interwencja Jerzego Materny jest racjonalna? Czy poseł nie bagatelizuje sprawy i chce zwrócić na siebie uwagę? Czy może targ powinien być otwarty? Komentujcie sprawę na >>> naszym facebooku <<<

 

fot. Piotr Jędzura ŁZ