Dziś klucze wracają do rąk prezydenta. Tuż po oddaniu władzy przez Bachusa wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy. Co jeszcze warto zobaczyć w sobotę na Winobraniu?

SOBOTA, 12 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 14:00 Studio Tańca Mega Dance

godz. 14:30 Chirliders Wataha

godz. 15:00 Pokaz Fun Fit II

godz. 15:30 Trening medialny przed galą Makowski Fighting Championship 18

godz. 16:00„Piosenki Pana Kleksa”

godz. 18:00 Agata Gołemberska

godz. 19:30 Zakończenie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Bachusowi kluczy do bram miasta Prezydentowi

godz. 20:00 Raz, Dwa, Trzy

godz. 24:00 „Idzie korowód” projekcja filmowa

PANDEMICZNY MONTE VERDE FESTIVAL. IV FESTIWAL TEATRÓW PLENEROWYCH (Plac Teatralny)

godz. 21:30

„Wino w proszku” w wykonaniu Interdyscyplinarnej Grupy Teatralnej Asocjacja 2006

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 13:00 – 14:00 Boisko w Krępie (ul. Odrzańska)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia”

(Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus”

(Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa”

(Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule),

„Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica),

„Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja

Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Blackbird

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 14:00

Winnica „Cantina” w Mozowie k. Sulechowa – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Łukasz” w Wityniu k. Świebodzina – WinoBus nr 2: odjazd godz 16:45 , powrót ok. godz. 19:45

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16:45, powrót ok. godz. 19:45

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz”

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Pojedynek na bąble Polska-Niemcy” degustacja komentowana win musujących, prelegent Maciej Nowicki Winicjatywa

obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl

Piwnica Winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – bańkowy świat (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance),

Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Krzysztofa Chamery ze Spoko Family (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty)

godz. 11:00 – 13:00

„Pan Kleks wśród Indian – plener malarski”

IMPREZY SPORTOWE

Korespondencyjne biegi zielonogórskie: IX Novita Półmaraton, II Sinersio Ćwierćmaraton

Stowarzyszenie Biegam-Pomagam (facebook.com/biegampomagam)

godz. 9:00

XIX Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej Handballobranie Zielona Góra 2020

Hala VI Liceum Ogólnokształcącego, ul. Św. Cyryla i Metodego 9 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Spartakus”, www.spartakuszg.pl)

godz. 1000 Polsko-Niemiecki Amatorski Turniej Tenisowy Seniorów 50+ Zielona Góra Winobranie 20:20

Korty MOSiR, ul. Sulechowska 37 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)

godz. 10:00

Nordic Walking

zbiórka na parkingu przy Amfiteatrze im. Anny German (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 10:00

Turniej siatkarski Kadetów

Hala ZSOiS, ul. Wazów 76 (organizator: UKS „Trzyna-stka”, www. ukstrzynastka.zgora.pl)

godz. 17:00

Mecz piłki nożnej III ligi Lechia Zielona Góra vs. Polonia Stal Świdnica

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 19:30 X Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2020 – finały

Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego; degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny ul. Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl)

godz. 12:00 – 17:00 Piknik z Ekonomią Społeczną „Pożegnanie Lata”

okazja, by zobaczyć czym na co dzień się zajmujemy oraz by pokazać jak wiele robią fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, warsztaty terapii zajęciowej na terenie naszego województwa. W bezpiecznych warunkach będzie można spędzić kreatywnie czas. Co szykujemy? W programie: warsztaty dla całych rodzin, animacje dla dzieci, działania artystyczne, prezentacje stoisk, food trucki, fotobudka

Dzika Ochla (organizator: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej , www.owes.zgora.pl)

godz. 19:00

Otwarcie wystawy „Lot Ikara” poświęconej twórczości Zenona Polusa. Wystawie towarzyszy „Biennale Zielona Góra 2020”

Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (organizator: Biuro Wystaw Artystycznych, www.bwazg.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Lot Ikara” wystawa poświęcona twórczości Zenona Polusa

Biuro Wystaw Artystycznych, al. Niepodległości 19 (organizator: Biuro Wystaw Artystycznych, www.bwazg.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

(MK)-WZielonej.pl