Z powodu dynamicznie zmieniającej się sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i pojawiającymi się nowymi obostrzeniami niestety odwołane zostało otwarcia parku w Zatonie zaplanowane na piątek 16 października.

Pałac i park w Zatoniu zasługują na piękne, zjawiskowe otwarcie dostępne dla wszystkich, nie tylko dla określonej ilości osób. Dlatego dla bezpieczeństwa musimy poczekać na oficjalną uroczystość. Jak czytamy na stronie parku książęcego w Zatoniu poza uroczystym otwarciem parku po rewitalizacji nie odbędzie się także koncert zaplanowany na sobotę 17 października. Według planu odbędą się natomiast spacery z przewodnikiem w sobotę od 11:00 do 16:00. Aby zapisać się na sobotni spacer z przewodnikiem, wystarczy napisać maila na adres info@visitzielonagora.pl z informacją o ilości osób i preferowanej godzinie. Spacery odbywają się o pełnych godzinach. Ilość miejsc ograniczona.

Mimo wszystko Park można i warto odwiedzić. Na kawę do Parku Książęcego Zatonie zaprasza serdecznie nowo otwarta kawiarenka w pałacowej oranżerii, która będzie działać w piątek w godz. 15:00 – 20:00 oraz w sobotę i niedzielę w godz.11:00 – 20:00.

Otwarty będzie również nowy punkt informacji turystycznej Visit od piątku do niedzieli od 10:00 do 18:00.

dg - WZG