Czy młodzież jeszcze w tym roku powróci do szkól?  To pytanie, na które z niecierpliwością czekają zarówno młodzież szkolna jak i rodzice. Dziś ministerstwo edukacji ma podjąć decyzję, co dalej. Przypomnijmy, że formalnie placówki oświatowe są zamknięte do 26 kwietnia.

O obecnej sytuacji w edukacji w dobie epidemii koronawirusa rozmawialiśmy z Bożeną Manią – szefową lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego. Gość „Rozmowy na 96 FM” stwierdził, że egzaminy ósmoklasistów powinny być odwołane.

“Mamy bardzo wyjątkową sytuację. Dziś ten egzamin jest niepotrzebny. Można wziąć świadectwa i na tej podstawie rekrutować młodzież” – Bożena Mania.
Nasz gość dodaje, że wszystkie działania resortu edukacji są spóźnione o co najmniej dwa tygodnie. Pojawia się pytanie, co z maturami, które w tej chwili zostały przesunięte na czerwiec. – To stanowczo za szybko – dodaje Bożena Mania.
“Naszym zdaniem termin jest za szybki. Skoro mówimy, że uruchamiany zasoby gospodarcze od lipca to my mamy iść na egzamin w czerwcu? Matury powinny odbyć się pod koniec wakacji lub we wrześniu” – Bożena Mania.

Rozmowa na 96FM 23.04

"Polska nie byla przygotowana na tego typu nauczanie. Król jest nagi."O edukacji w obliczu pandemii, egzaminach maturalnych, lekcjach online i zakończeniu roku szkolnego – rozmawiamy z Bożeną Manią, prezesem lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 23 kwietnia 2020

Maciej Noskowicz - Radio Index