Piętrowy parking powstanie w zagłębieniu za urzędem marszałkowskim. Dziś jest tu miejsce na około 180 samochodów. Po wybudowaniu piętrowego obiektu będzie blisko 450 miejsc. Dobiegają końca prace projektowe. Do rozstrzygnięcia pozostaje wygląd elewacji. Wybierz spośród 3 projektów i zagłosuj w ankiecie !!!

Elewacja maa być w kolorze piaskowym. Magistrat rozważa trzy wersje materiału: panele, siatkę cięto-ciągnioną lub membranę. Zielonogórzanie, w głosowaniu internetowym, mogą wybrać najlepszą wersję. Konsultacje potrwają tydzień. Głosujemy od piątku, 28 lutego, godz. 8.00 do piątku 6 marca, godz. 24.00.

 

ELEWACJA 1 - PANELE
Elewację tworzą panele aluminiowe zamontowane na specjalnej konstrukcji. W zależności od ułożenia mogą tworzyć różne wzory. Można je zamontować w pionie, poziomie lub pod skosem. Dowolnie można dobierać grubość paneli i odstępy pomiędzy nimi. Mogą być perforowane lub wycinane np. w liście. Odpowiednio zaprojektowane mogą tworzyć różne kształty, dzięki czemu powstaje nieregularna, ciekawsza bryła budynku.
ELEWACJA 2 - SIATKA
Fachowo taki element nazywa się siatką cięto-ciągnioną. To obecnie modny i coraz częściej stosowany element elewacji. Nowoczesny desing podkreśla charakter budynków w stylu industrialnym i minimalistycznym. Nacięte i rozciągane oczka w siatce tworzą powierzchnię, która „oszukuje” oko, robiąc wrażenie niejednolitej płaszczyzny. Jest przez nią dobra widoczność. To lekka elewacja, równocześnie bardzo wytrzymała.
ELEWACJA 3 - MEMBRANA
Membranę tworzy tzw. siatka mesh. Często używana w reklamach wielkopowierzchniowych, które układa się np. na rusztowaniach remontowanych budynków. W przypadku parkingu zastosowana będzie siatka o wiele wyższej wytrzymałości i trwałości. Wykonana z materiału perforowanego zapewnia dobry przepływ powietrza, dźwięku i światła. To lekka elewacja. Najbardziej znanym obiektem, na którym zastosowano takie rozwiązanie jest stadion piłkarski we Wrocławiu, wybudowany na mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

>>> ODDAJ GŁOS KLIKAJĄC TUTAJ <<<

>>> ANKIETA <<<

 

Zobacz pozostałe wizualizacje elewacji parkingu:
wizualizacja Urząd Miasta Zielona Góra
wizualizacja Urząd Miasta Zielona Góra
wizualizacja Urząd Miasta Zielona Góra