BUUUM!!! Prezydent Janusz Kubicki ogłosił przetarg na pierwszy etap zagospodarowania Parku Braci Gierymskich, czyli terenu między osiedlami Przyjaźni i Malarzy – informuje na swoim facebooku radny Robert Górski.

Park Braci Gierymskich, to lasek między osiedlami Przyjaźni i Malarzy. Okoliczni mieszkańcy chętnie chodzą tam na spacery i wyprowadzają psy. Nigdy nie wykonano tam większej inwestycji poza ustawieniem kilku ławek, koszy na śmieci i krótkiej ścieżki zdrowia. W tym roku wycięto chore drzewa zaatakowane przez kornika ostrozębnego, aby zapobiec zaatakowaniu przez niego całego drzewostanu. Prezydent Janusz Kubicki ogłosił właśnie przetarg na zagospodarowanie tego terenu. Zadanie będzie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, do którego projekty zgłosili radny Robert Górski z Klubu Radnych „Zielona Razem” i Piotr Pabich z Osiedla Malarzy. Panowie postanowili połączyć swoje projekty, aby móc stworzyć jak najwięcej przestrzeni dla mieszkańców. W pierwszym etapie chcemy uporządkować teren, wymienić nawierzchnię ścieżek, zamontować oświetlenie LED, stworzyć plac do odpoczynku i spotkań oraz ustawić ławki i kosze na śmieci – informuje radny Robert Górski. Spotkani przez nas w Parku Braci Gierymskich mieszkańcy cieszą się z zapowiedzi zmian. – Do tej pory w parku nie było oświetlenia i strach do niego wejść w nocy – mówi dla portalu WZG pani Monika, która mieszka w wieżowcu przy ul. Francuskiej. Pani Maria z ul. Braci Gierymskich nie ukrywa zadowolenia, że pojawią się nowe, wygodnie ławki. Wszystko wskazuje na to, że zapowiadane zmiany to nie koniec inwestycji w atrakcyjny teren zielony. – W kolejnym etapie chcielibyśmy zbudować plac zabaw dla dzieci i tor przeszkód do treningów fizycznych – dodaje radny Robert Górski. Projektantem zagospodarowania Parku Braci Gierymskich jest mgr inż. arch. Natalia Plonkowska z pracowni AR-Project z Zielonej Góry.

Zdjęcie profilowe Roberta Górskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaBUUUM!!! 💣🔥⚙️🚧
Prezydent Janusz Kubicki ogłosił przetarg na pierwszy etap zagospodarowania Parku Braci Gierymskich, czyli terenu między osiedlami Przyjaźni i Malarzy.

Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego w ramach dwóch zadań zgłoszonych przeze mnie i Pana Piotr Fabich. Postanowiliśmy połączyć nasze projekty, aby można było stworzyć jak najwięcej atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.

W pierwszym etapie chcemy uporządkować teren, wymienić nawierzchnię ścieżek, zamontować oświetlenie LED, stworzyć plac do odpoczynku i spotkań oraz ustawić ławki i kosze na śmieci.

W kolejnym etapie chcielibyśmy zbudować plac zabaw dla dzieci i tor przeszkód do treningów fizycznych.

Projektantem zagospodarowania Parku Braci Gierymskich jest mgr inż. arch. Natalia Plonkowska z pracowni AR-Project z Zielonej Góry.

BUUUM!!! 💣🔥⚙️🚧Prezydent Janusz Kubicki ogłosił przetarg na pierwszy etap zagospodarowania Parku Braci Gierymskich,…

Opublikowany przez Roberta Górskiego Czwartek, 17 września 2020

materiały: facebook Robert Górski