W Zielonej Górze trwają obchody dni miasta. Jak wygląda program piątego dnia świętowania? Koncerty, spotkania z Bachusem w Dzielnicy Nowe Miasto, a także odsłonięcie nowego „Bachusika”. Zobaczcie, co dzieje się dziś.

ŚRODA, 9 września:

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 15:00 – 15:30 Bolero

godz. 15:30 – 16:00 Raculanki

godz. 16:00 – 16:30 NaszA Łężyca

godz. 17:00 – 18:00 Marek Sitarski

godz. 18:30 – 19:30 Małgorzata Szapował

godz. 20:00 – 21:30 Mateusz Krautwurst

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 19:00 – 20:00 Świetlica w Jeleniowie (Jeleniów 26A)

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru),

„Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule),

„Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica),

„Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo),

„Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set BST

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej)

bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:45

Winnica „Żelazny” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – ogrodowe przygody (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Teatru Lalka w Trasie (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty) godz. 16:00 – 18:00

„Złota strzała – turniej łuczniczy”

IMPREZY SPORTOWE

godz. 16:00 Mecz piłki nożnej ligi Juniora Młodszego Lechia Zielona Góra vs. Maksymilian Gorzów Wlkp.Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 17:00 X Winobraniowy Turniej Speedrowerowy 2020 – eliminacje

Tor speedrowerowy, ul. Wyszyńskiego 101 przy Szkole Podstawowej nr 2 (organizator: Zielonogórski Klub Speedrowerowy, www.speedrower.zgora.pl)

godz. 19:00 Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69 (organizator: ZKŻ SSA)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

godz. 11:00

Odsłonięcie nowego Bachusika z okazji 10-lecia Firmy Ekoenergetyka-Polska

Winne Wzgórze – Park Winny ul. Wrocławska (organizator: Ekoenergetyka – Polska))

godz. 17:00

Wystawy „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj” oraz „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020” – podwójny wernisaż

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego” „Winnica Gostchorze. Z cyklu Winnice wczoraj i dziś”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Wystawy czasowe: „Dolne Łużyce w moim obiektywie” wystawa fotografii Anny Polak (Filia nr 4 i 9, ul. Podgórna 50), „Moje ukochane kotki” wystawa malarstwa Mirosławy Sokołowskiej (Filia nr 11, ul. Ptasia 32)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (www.wimbp.zgora.pl)

(MK)-WZielonej.pl