Blisko 5 tysięcy badań trzeźwości przeprowadziły służby na autostradzie A2. Dzięki temu wyeliminowano potencjalne zagrożenia na drodze i zatrzymano pijanych kierowców. Wśród nich był kierujący busem, który miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Takich działań Policji na lubuskich trasach będzie więcej. Wszystko po to, aby na drogach było bezpieczniej.

fot. Lubuska Policja

Działania „TRASA E-30” od kilku lat prowadzone są jednocześnie na całej długości międzynarodowego szlaku komunikacyjnego biegnącego przez Holandię, Niemcy i Polskę. Biorą w nich udział podmioty uprawnione do kontroli ruchu drogowego i przewozów drogowych tj. Policja, służby celne oraz inspekcje transportu drogowego poszczególnych państw. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa poprzez eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze, przestrzeganie przepisów prawa, a także kontrola trzeźwości kierowców i stanu technicznego pojazdów.

fot. Lubuska Policja

Podczas wtorkowych (4 lutego) działań na lubuskim odcinku autostrady A2, policjantów z Pododdziałów Prewencji, Sekcji Zabezpieczenia Autostrady i drogówki wspierali policjanci z Niemiec oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego i Żandarmerii Wojskowej. Mundurowi sprawdzali trzeźwości kierowców na bramkach wjazdowych na autostradę. W ciągu kilku godzin przeprowadzili blisko 5 tysięcy takich kontroli. Niestety nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 4 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Wśród nich był mężczyzna, który kierował busem mając w organizmie blisko 2,5 promila. Wynik badania trzeźwości u pozostałych zatrzymanych osób to blisko promil (kierujący osobówką), pół promila (kierujący busem) i blisko pół promila (kierujący busem). Policjanci zatrzymali prawa jazdy tym osobom, które teraz za swoje nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie staną przed sądem.

fot. Lubuska Policja

Podczas działań służby poza kontrolą trzeźwości zwracały także uwagę na uprawnienia kierowców, legalność przewożonego ładunku i stan techniczny pojazdów. Mundurowi stwierdzili ponad 60 uchybień, za co kierowcy ponieśli konsekwencje.

WIELKIE DZIAŁANIA NA AUTOSTRADZIE – PIJANI KIEROWCY ZATRZYMANI

WIELKIE DZIAŁANIA NA AUTOSTRADZIE – PIJANI KIEROWCY ZATRZYMANI

Opublikowany przez Lubuska Policja Środa, 5 lutego 2020

materiały: Lubuska Policja