Centrum Nauki Keplera- Planetarium Wenus wciąż świętuje swoje piąte urodziny. Z tej okazji ma dla gości wyjątkowy prezent! W sobotę (24.10) o godz. 18.00 zaplanowano premierę autorskiego pokazu pt. „Formuła”.

Pokaz przedstawia piękno fraktali przybliżając ten pozornie skomplikowany problem. Co ważne podkreślenia, to pierwsza animacja w technologii 3D stworzona przez zespół Planetarium Wenus. Jak wyjaśniają organizatorzy, pojęcie fraktala powstało, aby opisać otaczającą nas przyrodę i rzeczywistość matematyczną. Fraktale przybierają najróżniejsze kształty, ich brzegi są poszarpane i rozbudowane, a wiele z nich istnieje tylko w formie trójwymiarowej grafiki komputerowej.

Muzykę do widowiska skomponował Mateusz „Muzzy” Daszuta.

-Zanurzcie się w niesamowitym obrazie przedstawiającym fraktale, które do tej pory były tylko matematycznymi regułami. Zobaczcie niesamowite kształty, kolory i głębię. Otacząjący nas Wszechświat można nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć. Aby to zrobić, naukowcy zamienili sygnały elektromagnetyczne na dźwięk. I właśnie te „kosmiczne dźwięki” zostały wplecione w elektroniczne brzmienia, które usłyszymy w czasie seansu – zachęcają organizatorzy.

materiały organizatorzy
materiały organizatorzy
rk - WZG