Zakończyła się ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019”. Na lubuskich drogach, od czwartku (31 października) do niedzieli (3 listopada) służbę pełniło 250 policjantów z drogówki wspieranych przez funkcjonariuszy z innych pionów. Zginęły dwie osoby, „wpadło” 28 pijanych kierowców.

Głównym celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim podróżnym. Lubuscy policjanci obecni byli przede wszystkim w okolicach cmentarzy, gdzie ruch był największy. Mieli za zadanie wyeliminować z dróg kierowców, którzy prowadzili  pojazdy na podwójnym gazie i przekraczali dozwoloną prędkość. W tym czasie w Lubuskiem doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 10 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 28 pijanych kierowców. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się  49-letni obywatel Białorusi. Funkcjonariusze zatrzymali go w niedzielę (3.11) na autostradzie A2 (powiat świebodziński). Kierował ciężarówką mając w organizmie ponad 2,5 promila.

Doszło do dwóch poważnych wypadków. W piątek (1.11) w Wawrowie (powiat gorzowski) volkswagen golf zderzył się czołowo z volvo. 26-letni kierowca volkswagena zginął na miejscu, 38-letni kierujący volvo ranny trafił do szpitala. W sobotę (2.11) na drodze w pobliżu miejscowości Dzikowo (powiat krośnieński), 44-letni kierowca opla jadąc od strony Krosna Odrzańskiego w kierunku Gubina, zjechał na lewy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia poniósł śmierć na miejscu.