– Moim zdaniem te stawki są za niskie – komentuje zmiany w Strefie Płatnego Parkowania Andrzej Bocheński, radny Zielonej Razem. We wtorek na sesji radni uchwalili zmiany.

Przypomnijmy, za pierwszą godzinę zapłacimy nie 2, a 3 złote. Ponadto za parking będziemy płacić nie do 16:00, a godzinę dłużej. Wcześniejsze pomysły radnych zakładały jeszcze większe podwyżki. O zmianach mówił w Rozmowie na 96 FM Andrzej Bocheński.

“Moim zdaniem są to stawki za niskie. Narracja i przeciwnicy tego typu rozwiązań, którzy zazwyczaj krytykują wszystko, muszą coś z kieszeni wyłożyć, żeby było, jak było. Mówią, że to jest zdzieranie i wyłudzanie pieniędzy. Powinni wiedzieć i myśleć o tym, że tych pieniędzy nikt na diety radnych nie daje. To są pieniądze na rozbudowę infrastruktury nie daje, a nie jest tego dużo, bo sama obsługa strefy jest kosztowna” – Andrzej Bocheński, radny Zielonej Razem.

Radny nie wykluczył, że ceny w przyszłości jeszcze wzrosną, bo nie wiadomo, czy obecne stawki wpłyną na rotację aut na parkingach. – Za jakiś czas trzeba będzie się nad tym zastanowić – dodaje Bocheński.

“Dobry czas  będzie przy budowie budżetu, czyli wrzesień, a może już wcześniej będziemy mieli sygnały, co nam te podwyżki dają. Idzie to wszystko w kierunku, żebyśmy się szybciej uczyli niż świat, bo świat już się tego nauczył. My nadal chcemy wszędzie dojechać, żeby dojść 5 metrów. Iść 200 metrów, to już w Zielonej Górze kawał drogi”Andrzej Bocheński, radny Zielonej Razem. 
W Rozmowie na 96 FM także m.in. o wygaszeniu mandatu radnego Januszowi Rewersowi.

Rozmowa na 96 FM 24-01

Czy to ostatnie podwyżki w Strefie Płatnego Parkowania? M.in. nad tym tematem zastanawialiśmy się w Rozmowie na 96 FM. Gościem był Andrzej Bocheński, radny Zielona Razem.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Piątek, 24 stycznia 2020

MK – Radio Index