Zielonogórscy rowerzyści nie mają powodów do narzekań, bo przybywa tras do pokonania. Trwa budowa drogi dla rowerów i pieszych, która połączy rowerostradę Zielona Strzała z drogą dla rowerów miedzy blokami przy ul. Emilii Plater. Kolejna ścieżka powstaje przy ul. Poznańskiej.

    Dzięki inwestycji przy Emilii Plater nie trzeba będzie już korzystać z ruchliwego odcinka ulicy Kożuchowskiej, aby dostać się do osiedlowej jezdni. Na ul. Kożuchowskiej powstanie wyniesiony przejazd dla rowerzystów.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ

 

Wykonawcą tego zadania jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Głogowa, jego koszt to ok. 388 tys. 815 zł. Planowany koniec robót w październiku.

Przypomnijmy. Nowa ścieżka rowerowa będzie przy ulicy Poznańskiej. To brakujący odcinek, którym pojedziemy od ronda Rady Europy w kierunku Chynowa. Wykonawcą tej inwestycji też jest firma z Głogowa. Prace wyceniono na 1 mln 299 tys. 660 zł. W ramach zadania powstaje droga dla pieszych i rowerów na fragmencie od ronda Rady Europy do już istniejących tras o nawierzchni bitumicznej na Chynowie.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG