Tak dzisiaj wygląda teren zielony w okolicach zielonogórskiego amfiteatru. Nowe urządzenia, w tym specjalna instalacja zabawowo-sprawnościowa, wykonane są z drewnianych elementów, dodatkowe przyrządy do ćwiczeń i nowe ławki także wykonane są z naturalnych materiałów. Wśród nowych nasadzeń pojawiły się między innymi drzewa owocowe. Dzisiaj rozpoczęły się odbiory obiektu. Jest to jeden ze zwycięskich projektów zielonogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Przypomnijmy: Projekt do Budżetu Obywatelskiego został złożony przez przedstawicieli Ruchu Miejskiego, inwestycję nadzoruje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze. Jak powiedział nam Paweł Wysocki, wiceprzewodniczący Rady Miasta i pracownik ZGM: Całość inwestycji konsultowaliśmy z wnioskodawcami. Od realizacji projektu budowlanego po realizację prac w terenie. Na polanie pojawiły się nowe ławki, stoliki szachowe, specjalna instalacja zabawowo-sprawnościowa wykonana z drewnianych elementów czy zdrój z wodą. Wszystko z naturalnych materiałów.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Zostały tu nasadzone buki czerwone, rokitniki, derenie, tawuły, jaśminowce i dzikie róże (w sumie 72 szt.). Powstanie tu sad składający się z 12 jabłoni, 4 śliw i 8 czereśni. Projekt został zrealizowany przez pracownię projektową Atelier-Projekt, a inwestycję realizowała zielonogórska firma TAXUS. Cała Inwestycja kosztowała 208.620,00 zł. Wykonawca na wykonanie zadania miał czas do 1 sierpnia br.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

fot. Piotr Jędzura ŁZ

« 1 z 2 »
red - WZG