W sobotę 9 listopada odbył się drugi Zielonogórski Bieg Niepodległości. Biegacze wystartowali o 17.00, a nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy zamknęli ruch na trasie biegu. Policjantów wspierali Strażacy Ochotnicy oraz żołnierze z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

fot. KMP Zielona Góra

Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Miasta Zielona Góra, zorganizowało Zielonogórski Bieg Niepodległości aby uczcić 101 rocznicę jej odzyskania przez Polskę. Bieg na dystansie ok. 11 km rozpoczął się w sobotę /9.11/ o godz. 17.00 i został przeprowadzony ulicami miasta: Dąbrowskiego, Herberta, Dworcową, Ułańską, Bohaterów Westerplatte, Kupiecką i znowu Dąbrowskiego (5 okrążeń). Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali m.in. zielonogórscy policjanci, którzy zamknęli ruch na drogach i skrzyżowaniach, którymi przebiegała trasa biegu. Policjantów wspierali strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz żołnierze z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

fot. KMP Zielona Góra

W imprezie wzięło udział ponad 140 osób, a wśród nich policjanci z różnych jednostek i wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.  Wszyscy policjanci biorący udział w rywalizacji ukończyli bieg i na mecie wspólnie świętowali. Po zakończeniu biegu i przekroczeniu linii mety, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który nie tylko będzie pamiątką ukończenia biegu na dystansie 11 km, ale także udziału w wydarzeniu upamiętniającym 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

materiały KMP Zielona Góra

fot. KMP Zielona Góra