O tym, że policjantem jest się cały czas, nawet w czasie wolnym od pracy, zielonogórscy policjanci przekonali nas nie raz. Policjanci ze Sztabu Policji wracając po służbie do domu zatrzymali dwoje poszukiwanych przez prokuraturę.

W czwartek (18.06) po południu policjant Sztabu Policji zielonogórskiej komendy wracając pieszo ze służby zauważył na ul.Wrocławskiej kobietę, którą rozpoznał jako poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli. Jak się okazało w towarzyszącym jej mężczyźnie policjant również rozpoznał poszukiwanego do tej samej sprawy karnej.

Policjant zadzwonił do kolegi, który właśnie wychodził z KMP, bo skończył już swoją służbę oraz po kolegę, który miał służbę po południu. We trzech zatrzymali poszukiwanych i wezwali patrol zmotoryzowany, który zawiózł zatrzymanych do policyjnego aresztu.

Zatrzymani to 33-latka i 37-latek – oboje mieszkańcy Zielonej Góry. Spędzili noc w zielonogórskim policyjnym areszcie, a rano zostali w konwoju przewiezieni do Prokuratury w Nowej Soli. Jak się okazało kobieta jest również poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze do innej sprawy.

materiały: KMP Zielona Góra