Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z pracownikami Sanepidu prowadzili działania profilaktyczne w największym centrum handlowym. Podczas spotkań z mieszkańcami przypominali o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa podczas epidemii oraz rozdawali maseczki. Działania zostały zainicjowane przez dyrekcję centrum handlowego.

W minioną środę w największym centrum handlowym w Zielonej Górze przeprowadzone zostały działania profilaktyczne, których celem było przypomnienie mieszkańcom o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny, a także noszenia maseczek w miejscach publicznych. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że większość osób robiących zakupy stosuje się do tych obostrzeń, natomiast zdarzają się osoby, które pomimo upomnienia przez handlowców czy ochronę, nie chcą się podporządkować noszeniu maseczek.

Policjanci wspólnie z pracownikami Sanepidu i przedstawicielem centrum handlowego sprawdzili czy mieszkańcy przestrzegają przepisów i rozdawali chętnym darmowe maseczki. Ponadto mundurowi przypominali o konsekwencjach zarówno karnych jak i zdrowotnych nie stosowania się do obowiązujących przepisów. Jak się okazało, większość klientów sklepu nosi maseczki ochronne, niestety zdarzały się osoby, które przez swoje roztargnienie zapomniały je założyć czy nawet zabrać ze sobą.

Przypominamy, że noszenie maseczek ochronnych w miejscach publicznych jest obowiązkowe dla wszystkich. Wyjątek stanowią osoby posiadające stosowne zaświadczenia lekarskie. Pamiętajmy, że nie stosując się do przepisów możemy stanowić potencjalne źródło zakażenia dla innych osób w naszym otoczeniu tym bardziej, że wiele osób może przechodzić zakażenie koronawirusem bezobjawowo.

(Materiały KMP w Zielonej Górze)