W miniony piątek /6.12/ zielonogórscy policjanci wspólnie z dziennikarzami Radia „Eska” jak co roku zorganizowali akcję „Polikołaj”. Policjantom ruchu drogowego w patrolu towarzyszył Mikołaj, który nagrodził kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, a rózgą ukarał za drobne przewinienia. Nagrody otrzymywali najczęściej ci kierujący, którzy zatrzymywali się aby przepuścić pieszych i byli uprzejmi dla innych uczestników ruchu drogowego.

Akcja „Polikołaj” w Zielonej Górze rozpoczęła się kilkanaście lat temu i spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców i kierujących. Jest to doskonała okazja do wyróżnienia kierowców, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami, a tym samym dają dobry przykład innym. W ten niekonwencjonalny sposób policjanci chcieli pokazać, że warto jeździć zgodnie z przepisami i swoją postawą promować bezpieczne zachowania na drogach.

fot. KMP Zielona Góra

Tegoroczny „Polikołaj” rozdał bardzo dużo upominków, ale niestety kilku kierujących otrzymało rózgi za drobne wykroczenia jak np. jazda bez włączonych świateł mijania. Kolejne prezenty policyjny Mikołaj będzie rozdawał dopiero za rok.

„Polikołaj” patrolował zielonogórskie ulice wspólnie z policjantami ruchu drogowego od godz. 9.00. W tym roku, w związku z działaniami „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, policjanci wraz z Polikołajem zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i zachowanie kierujących wobec nich.

materiały: KMP Zielona Góra

fot. KMP Zielona Góra