Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaczyna XVII edycję akcji pn. „Psu na Budę w Zielonej Górze”. Warto okazać serce psom i kotom i pomóc im przetrwać zimę!

Schronisko do udziału w akcji zaprasza wszystkie szkoły i przedszkola, aby młodzi ludzie nauczyli się, że warto pomagać czworonogom. Potrzebna jest karma sucha i mokra dla psów i kotów, ale lepiej podarować jej mniej, ale z jak największą ilością mięsa. Zwierzakom potrzebna jest energia, tym bardziej na chłodne dni. A tak się składa, że ta lepszej jakości korzystniej wpłynie na ich żołądki. Niezbędne są koce, ręczniki, poszewki, narzuty itp. Czyli wszystko co można podarować psom i kotom mieszkającym w pomieszczeniach zamkniętych do spania. Psy na wiatach do bud dostają słomę. Schronisko prosi o podkłady jednorazowe (do kupienia w każdej aptece nawet na sztuki), rękawiczki jednorazowe S i M, środki czystości: ręczniki papierowe, papier toaletowy, grubsze worki na śmieci 60 i 120l i proszek do prania.

Warto podzielić się dobrem, nawet najmniejsza rzecz jest bardzo ważna. Jak co roku trzeba wypisać protokół przekazania darów i tym samym powalczyć o zaszczytny tytuł Zwierzoluba 2020.

POD TYM LINKIEM możecie pobrać plakat, protokół i regulamin.

Wydrukowane plakaty w formie A3 wkrótce będą dostępne w biurze schroniska przy ul. Szwajcarskiej 4. Przed przyjazdem warto upewnić się, że jeszcze są, tel. 784 90 88 90.

Materiały organizatorzy
Materiały organizatorzy
(rk)-WZG