O zdrowie trzeba dbać zawsze. W okresie pandemii koronawirusa to napomnienie nabiera jeszcze większej mocy. Street Army i Strefa Człowieka zapraszają jutro (9.12) o 18.00 na kąpielisko Dzika Ochla na zajęcia, które pozwolą uczestnikom poczuć, że żyją!

  Organizatorzy wydarzenia chcą zatroszczyć się o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. To pierwsze spotkanie, planowane są kolejne. Wszystkie zajęcia będą tematyczne. O czym będzie mowa? Niespodzianka! To propozycja dla każdego. Trzeba mieć przy sobie strój sportowy, napój (najlepiej ciepły), chęci i ciekawość.

– Wierzę w prawo do zdrowia, szczęścia i cieszenia się pełną sprawnością – mówi Bernard Barski, szef Street Army, który poprowadzi ćwiczenia. – Zajęcia te organizuję ze względu na wielką potrzebę ich realizacji. W swojej praktyce człowieka traktuje jako całość, dzisiaj już wszyscy wiemy, że psychika wpływa na ciało a ciało na psychikę – przekonuje. – W jednym z artykułów na strefie człowieka pisałem o mowie ciała, która wpływa nie tylko na to jak inni nas postrzegają, ale również na to jak my postrzegamy siebie.

Od jakiegoś czasu Bernard dostaje bardzo dużo informacji od znajomych i podopiecznych o ich spadku nastroju czy nawet podejrzenia stanów depresyjnych. Tym bardziej zmotywowało go to do realizacji warsztatów pod hasłem: „Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne”. Poświęcone są właśnie temu zagadnieniu. Pomogą w poprawie świadomości ciała i jego koordynacji. Ważnym elementem jest możliwość spotkania drugiego człowieka, co obecnie jest trudniejsze niż przed epidemią. Zajęcia będą prowadzone w lesie na świeżym powietrzu w odpowiedniej grupie z zachowaniem wszystkich zaleceń.

W planach są ćwiczenia integracji psychosomatycznej. – Na czym polegają? – zapytaliśmy.

-Wiele osób żyje w głowie zamiast w ciele – odpowiada Bernard Barski. – Na warsztatach będziemy poprawiać czucie ciała, relaksować je i uelastyczniać. Poprzez specjalne ćwiczenia, które wpływają na poprawę samopoczucia i zdolność do odczuwania większego spektrum emocji – wyjaśnia. – Będziemy się uczyć jak oddech wpływa na naszą świadomość i emocje.  np. strach- spłycamy oddech, relaks-oddech spokojny, wolny i głęboki, stres-spłycony i przyspieszony oddech.

Bernard dodaje, że nasza psychika poprze ciało pokazuje jak się czujemy i dzięki temu mamy możliwość wpływania na samopoczucie poprzez ciało.

Zajęcia są bezpłatne.

Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu będą dodane do specjalnej grupy na Facebooku. To pomoże w lepszej komunikacji.

(rk)-WZG