Policjantem jest się 24 godziny na dobę, co wczoraj udowodniło dwoje zielonogórskich policjantów służby kryminalnej. Zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego 3 listami gończymi. Zatrzymany ukrywał się od ponad roku na terenie Niemiec i różnych miejscowości województwa lubuskiego. Z policyjnego aresztu zostanie dzisiaj przewieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze od ponad roku poszukiwał 23-letniego zielonogórzanina, na którego Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał 3 listy gończe za przestępstwa narkotykowe i kradzieże z włamaniem oraz dwa nakazy doprowadzenia. Mężczyzna, który ma do odbycia karę pozbawienia wolności ukrywał się na terenie Niemiec i w różnych miejscowościach województwa lubuskiego.

Kryminalni dzięki swojej pracy operacyjnej ustalili wczoraj, że 23-latek ukrywa się w jednej z miejscowości pod Sulechowem. Mimo, że policjanci skończyli swoją służbę kilka godzin wcześniej, postanowili w swoim czasie wolnym pojechać i zatrzymać poszukiwanego. Mężczyzna bardzo zaskoczony zatrzymaniem został umieszczony w policyjnym areszcie, a dzisiaj zostanie przekonwojowany do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

Często piszemy o tym, że poszukiwania osób to jedno z bardzo pracochłonnych zadań policjantów. Każdy policjant podczas legitymowania osoby ma obowiązek sprawdzić bazy danych – obecnie nie tylko krajowe, ale całej Strefy Schengen – czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz podległych komisariatów prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad 100 osób zaginionych, około 400 osób poszukiwanych listami gończymi i ponad 1000 osób poszukiwanych do spraw kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę.

KMP - ZG