Lato w mieście z wyremontowanym kąpieliskiem w Ochli z pewnością byłoby ciekawsze. Przedstawiciele wszystkich opcji politycznych spoglądają w stronę kąpieliska, o konieczności remontu mówi regularnie prezydent Janusz Kubicki.

Wstępem do remontu miał być projekt radnych Zielonej Razem, który zgłosili dwa lata temu do budżetu obywatelskiego. Inicjatywa nie znalazła wówczas uznania. – Trzeba zacząć zbierać pieniądze – mówi radny Paweł Wysocki.

“Środków zewnętrznych teraz na takie cele nie ma, z Unii Europejskiej. Będziemy musieli to zrobić raczej ze środków własnych. Jeszcze kilka budżetów mamy, trzeba zapisać w kolejnych budżetach środki. Jednego roku 15 mln zł, kolejnego też i jakaś kwota się zbierze. Wiem, że ma powstać zespół złożony z radnych, z różnych osób”Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem.

Wysocki również chciałby działać w tej komisji. Ma też swoje pomysły dotyczące tego miejsca.

“Ma to być nowy basen odkryty. Cała infrastruktura piknikowa, boiska sportowe, do siatki, do piłki, korty tenisowe. Mnie się podobają projekty w naturalnym stylu. Fajnie byłoby zrobić jakieś krzaczki, drzewa, żeby sobie podpłynąć i usiąść na jakimś kamieniu. Mam wizualizacje, ale jeszcze ich nie udostępniałem”Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem.

O potrzebie remontu kąpieliska na miarę kompleksu XXI wieku wielokrotnie mówili też mieszkańcy. Co byście widzieli w tym miejscu? Czekamy na sugestie.

MK - Radio Index