Magda Syrojeszko została mistrzynią świata w prasowaniu. – Stanie z żelazkiem w ręku to od 15 lat moja życiowa pasja – przekonuje Magda, którą do konkursu namówiła Ewa Michalewicz, szefowa i przyjaciółka.

Ewa Michalewicz szukała pomysłów na biznes i troszkę przez przypadek została właścicielką pralni na telefon Eco Lagoon na osiedlu Mazurskim. Przyznaje, że nie miała o tym biznesie zielonego pojęcia. Uśmiechnął się do niej los, kiedy poznała Magdę Syrojeszko, która o doprowadzaniu do ładu koszul i spodni wie prawie wszystko. Zawodowe szlify zdobywała nawet za granicą. Bije od niej skromność. Uśmiecha się nieśmiało, jakby naprawdę zastanawiała się, czy to o niej mowa. A przecież w nagrodę za mistrzostwo, dostała 10 tysięcy złotych, a pralnia profesjonalny stół do prasowania. Ale po kolei. Ewa o konkursie dowiedziała się w Internecie, z mediów społecznościowych. Pomyślała, że Magda ma szansę, żeby zaistnieć w Warszawie, w rywalizacji mistrzów żelazka.

– Dla Magdy prasowanie jest pasją – mówi Ewa Michalewicz. – Jest bardzo skromna, nie docenia swojego talentu. Tymczasem klientki chwalą, że jak Magda wyprasuje, to mucha nie siada. Niektóre oszukują mężów mówiąc, że to one wyprasowały te koszule – śmieje się. – My się w tej pracy bardzo dobrze bawimy i są tego efekty. Magda jest pracowita i ambitna – nie może się nachwalić.

Finał Mistrzostw Świata w Prasowaniu 2019 w wielkim skrócie <3

Finał Mistrzostw Świata w Prasowaniu 2019 w skrócie 💙🏆Mamy to, wygrałyśmy w wielkim stylu 💪🏻Strima Technika Szycia

Opublikowany przez Ecolagoonpralnia Wtorek, 26 listopada 2019

– Wkładam w to serce – przyznaje Magda, którą do stolicy trzeba było wyciągać za uszy.

Emocje były tym większe, że Magda poleciała samolotem pierwszy raz w życiu.  – Bałam się nie tylko tej podróży z Babimostu, ale i konkurentów – śmieje się mistrzyni. –  Rywalizowałam z panami, mistrzem i wicemistrzem świata z 2008 r. Pomyślałam z nimi to nie mam szans – nie ukrywa.

Zielonogórska pralnia w zawodach jako jedyna reprezentowała Lubuskie. Organizatorzy pozwalają uczestnikom przyjechać dzień wcześniej, żeby wypróbować sprzęt. Panie nie skorzystały z takiej możliwości. Na miejscu Magda się już nie stresowała, nie było presji na dobry wynik.

– Na treningach Magda prasowała koszulę w 2 minuty 15 sekund – wyjaśnia Ewa Michalewicz. – W eliminacjach niektórym ta czynność zajmowała dwa razy dłużej, dlatego powiedziałem Magdzie, żeby się nie stresowała – śmieje się.

Magda eliminacje przeszła jak burza. Zajęła 3 miejsce z wynikiem 55 punktów na 60 możliwych. Wyprzedziło ją dwóch panów, w finale brzydsza płeć o dziwo też miała przewagę. 52 uczestników dostało 9 minut na wyprasowanie koszuli i spodni. Magdzie zajęło to zaledwie 7,5 minuty. Do finału weszła z najlepszym czasem.

Międzynarodowe jury punkty przyznawało za szybkość, technikę pracy (Magda dostała dwie 20!) i jakość wykonania.

W finale trzeba było wyprasować koszulę lnianą, spodnie i marynarkę. Jury utrudniło zadanie, rzeczy były bardzo zgniecione.

Syrojeszko nie była z siebie zadowolona. – Na jednym boku rękawa marynarki zrobiłam „zagniot” – przyznaje. – Ekspert był surowy, sprawdzał nawet kanty.

W finale nikomu nie dała szans. Jej występ, poza jednym zagiętym kantem, był bliski perfekcji. Następnego dnia po zawodach, zamiast świętować, skoro świt stawiła się do pracy. Bo przecież koszule same się nie wyprasują. W pralni pojawił się szampan.

– Magda to bardzo dobry człowiek, jak mało kto zasłużyła na wygraną – przekonuje E. Michalewicz. –  To ciężka i niedoceniana praca. Nad żelazkiem czasem stoi się 12 godzin dziennie. Ludzie nie lubią za taka usługę płacić, bo każdemu się wydaje, że prasowanie to żaden problem – podkreśla. – Dobrze, że się spotkaliśmy, bo dodałam Magdzie wiary w siebie.

Na ulotkach reklamowych i w mediach społecznościowych pojawi się wzmianka, że pracuje tu mistrzyni. Restauracje już zapraszają na mistrzowskie obiady.

– Za rok jedziemy bronić tytułu! – mówią zgodnie obie panie.

MISTRZYNI ŚWIATA W PRASOWANIU 2019! 🥇🏆 Emocje sięgają zenitu i nie możemy w to uwierzyć!W naszej pralni o Wasze…

Opublikowany przez Ecolagoonpralnia Czwartek, 21 listopada 2019