18 lutego prezydenci miast, w których funkcjonuje sport żużlowy przyjadą do Zielonej Góry. – Rozmawiamy na temat tego, co zrobić, żeby dyscyplina miała się lepiej – powiedział Janusz Kubicki.

To nie pierwsze tego typu spotkanie żużlowych samorządowców. Wcześniej włodarze spotykali się ze sobą m.in. w Grudziądzu i Lesznie.

“Miasta wszystkie jak jeden mąż wspierają te kluby. To są przedstawiciele miast, w których jest i ekstra- i I- i II-liga. Ostatnio przyjechał nawet również prezydent miasta, w którym kiedyś był żużel, a teraz próbują go reaktywować, czyli Świętochłowic. Chciałbym, żeby ta dyscyplina się rozwijała. Im więcej będzie miast na żużlowej mapie, tym lepiej. Rozmawiamy, co zrobić, żeby ta dyscyplina poszła do przodu i żebyśmy byli w stanie sprostać oczekiwaniom klubów, jak i federacji”Janusz Kubicki.

Włodarze miast chcą mówić jednym głosem, także do żużlowych działaczy. Przedstawiciele PGE Ekstraligi też są zaproszeni na to spotkanie.

“I prezesi i prezydenci i związek, wszyscy powinniśmy iść w jednym kierunku, bo zależy nam na rozwoju tej widowiskowej dyscypliny. Biorąc pod uwagę sukces Bartka Zmarzlika, dyscypliny ważnej nie tylko dla naszego regionu, ale i dla całego kraju. Prezydenci też myślą o tym, co zrobić, żeby ten sport szedł do przodu. My jako prezydenci będziemy się wymieniać doświadczeniami”Janusz Kubicki.
To temat, który pojawił się w audycji Prezydent na 96 FM. Pytania do władz miasta możecie przesyłać na adres mailowy: Prezydent@wZielonej.pl. Audycja w środy o 12:30.
MK - Radio Index