Prezydent Janusz Kubicki podsumował dzisiaj na swojej tablicy FB wyniki wyborów 2019. “Nie ma co się obrażać i pisać, że społeczeństwo nie dorosło do demokracji, że dało się kupić za 500 plus, że mieli TVPiS, że nie myśli itp. itd… wyniki wyborów trzeba uszanować” – podsumowuje na swoim facebooku.

Obraz może zawierać: 3 osoby, w tym Janusz Kubicki, uśmiechnięci ludzie“Kochani po wyborach czas podsumowań i rozliczeń. Tak powinno przynajmniej być, ale czy tak będzie?? Czy przegrani wyciągną wnioski?? Kto naprawdę to przegrał te wybory??

Po pierwsze WIELKIE zwycięstwo PiS i nie ma co dyskutować bo jest to nokaut dla opozycji !!! Gratulacje dla tych co wygrali. I nie ma co się obrażać i pisać że społeczeństwo nie dorosło do demokracji, że dało się kupić za 500 plus, że mieli TVPiS, że nie myśli itp. itd. Każdy kto tak pisze moim zdaniem jest w błędzie. Ludzie powiedzieli a właściwie zagłosowali za tym czego chcą, czego oczekując, komu ufają, kto jest dla nich wiarygodny. Powiedzieli jednoznacznie chcemy rządów PiS. I trzeba to uszanować. Można się z tym nie zgadzać ale wynik wyborów należy uszanować.

Wracając do jedynego przegranego czyli Koalicji Obywatelskiej i jej lidera Grzegorz Schetyna, to gdyby był człowiekiem honoru to już wczoraj by zrezygnował i podał się do dymisji. Bo to on odpowiada za wynik opozycji. Przegrał kolejne wybory !!! Przegrał euro wybory, przegrał samorządy a teraz wybory parlamentarne. Kolejna porażka. Śmieszne było to jak w trakcie kampanii wynajął firmę z Izraela która doradziła mu, żeby się „schował” i wystawił na front kogoś innego. Czemu śmieszne bo wszyscy wiedzieli to od dawna, nie potrzebowali do tego żadnej firmy. Nawet wyborcy w jego macierzystym Wrocławiu pokazali mu czerwoną kartkę.
Przechodząc do naszego lubuskiego ogródka. Tu również PiS wygrał i to zdecydowanie !!! Jak sądzicie czy lider PO zdał egzamin ??? Oczywiście, że ktoś powie że przecież ma mandat, tak to fakt. Ale PO przegrało i nie ma co czarować rzeczywistości się nie zmieni !!! I tu również powinno być analogicznie. Czas na zmianę, na wyciągnięcie wniosków, czyli czas na zmianę lidera. Jest naturalny kandydat Elżbieta Anna Polak (notabene ciekawe czemu nie startowała do Sejmu). Marszałek województwa ma teraz nie tylko prawo, ale ma moralny obowiązek przejąć stery w PO i postarać się o odbudowę zaufania do tej formacji. Niestety jak znam się na polityce to będzie jak zawsze, zarówno i Schetyna i Waldemar Sługocki dalej będą szafami w swoich strukturach, bo ich zdaniem nic się nie stało (Polacy nic się nie stało). Oby nie było tak, że PO jest jak Titanic już miał zderzenie z górą lodową, już tonie, ale orkiestra gra do końca …

Jak jest w lubuskim? No cóż moim zdaniem bardzo dobry wynik Lewicy i PSL. Wygrana Anita Kucharska-Dziedzic – kandydatka do Sejmu RP i Jola Fedak pokazują, że można. Nikt nie obstawił tego, że PSL może zrobić wynik dwucyfrowy. A jednak można. Wielka zasługa w tym również Łukasz Mejza, który miał REWELACYJNY wynik ponad 10000 głosów. Zajął 13 miejsce … czyli pierwsze za tzw. pudłem (posłów z lubuskiego jest 12) Jak na młodego, który pierwszy raz sprawdza się w wielkiej polityce to po prostu rewela. Pamiętam swój pierwszy start w wyborach do Sejmu (dawno, dawno temu) przetarcie nie było dla mnie szczęśliwe ale dało mi podstawy do walki w przyszłości (no i oczywiście późniejszych sukcesów). Jeżeli chodzi o wynik Joli Fedak, cześć osób mówiła że jest nie wybieralna, że nie da rady, że nie ma szans. A jednak jak widać dobra lista, sprawy lider i jest sukces. I to wielki bo wynik w lubuskim to bodajże 5 wynik w kraju jeżeli chodzi o PSL czyli rewelacja.

Podsumowując PiS wygrał i ma pełne prawo realizować swój program. Możemy się z nimi nie zgadzać ale musimy uszanować wynik wyborczy. A to co zrobili Jerzy Materna z kolegami jest przykładem tego że można i nic nie jest w stanie tego zmienić. Platforma Obywatelska albo się otrząśnie, dokona rozliczeń i zmian albo … albo może zniknąć ze sceny politycznej. PSL i Lewica są na fali wznoszącej. Lewica ma nowego lidera w woj. lubuskim jest nim Anita Kucharska-Dziedzic. Przed nią trudne zadanie poukładania funkcjonowania tego ugrupowania w woj. lubuskim. To tyle takich moich przemyśleń po wyborach”

Janusz Kubicki