Co z otwarciem basenu w CRS? Od dwóch dni pytamy Was o to na portalu Wiadomości Zielona Góra i wZielonej.pl, pytaliśmy też Janusza Kubickiego w audycji Prezydent na 96 FM.

Przypomnijmy, MOSiR przymierza się do otwarcia pływalni w piątek, 26 czerwca, czyli dokładnie w dniu, w którym obiekt świętuje 10 lat istnienia. Tyle, że pływalnie w dobie koronawirusa to szereg obostrzeń, niejednokrotnie trudnych do egzekwowania, o czym na naszej antenie mówił Robert Jagiełowicz. Co o otwarciu basenu mówi Janusz Kubicki?

Jeżeli otworzymy, to przyjdą ci, którzy będą wyliczać, co jest zamknięte i będą pytać, za co płacą. Jesteśmy w sytuacji, że jak się nie odwrócimy, to dostaniemy klapsa. Są obostrzenia, wirus jeszcze nie ustąpił, a kampania troszkę rządzi się takim prawem, że kandydaci mniej o nim mówią i starają się nie przejmować. Wirus jednak wciąż jestJanusz Kubicki. 

Na ten temat wypowiadają się też nasi słuchacze. Pani Ewa pytała, czy otwarcie basenu nie jest zbyt optymistyczne w świetle wciąż poważnych liczb dotyczących zachorowań i śmiertelności w kraju.

Pamiętajmy, że każde ograniczenie, to też ograniczenie funkcjonowania gospodarki. Zamknięcie basenu to brak wpływów, a przecież tam też pracują ludzie. Ja mniej boję się tego, co się dzieje w Zielonej Górze. Bardziej boję się tego, że wszędzie jeździmy, bo się otworzyliśmy. Wirus pewnie się w końcu u nas pojawi, ale musimy się nauczyć z nim żyćJanusz Kubicki. 

Prezydent na 96 FM 24.06.2020

– Idźmy na wybory – zachęcał w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki. W programie także m.in. o 10-leciu Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Czy obiekt otworzy się niebawem?

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 24 czerwca 2020

MK - Radio Index