Co miasto zamierza zrobić z wydziałem komunikacji? To pytanie powraca w audycji Prezydent na 96 FM regularnie. – Remont w obecnym miejscu nie ma najmniejszego sensu – powiedział na antenie Radia Index Janusz Kubicki.

Prezydent przyznał, że miasto musi znaleźć nową siedzibę, która będzie spełniać rosnące cały czas potrzeby kierowców.

“Większość z miast ma problem, zmieniły się przepisy, które nałożyły pewne obowiązki. Mamy dodatkową robotę jako urząd. Nie da rady w tym miejscu zrobić czegokolwiek, remont nie ma najmniejszego sensu. To, co byśmy zrobili, pozwoliłoby tylko odsunąć problem na 1,5 roku”Janusz Kubicki.

Kolejki w wydziale komunikacji to efekt m.in. zmian w prawie. Od stycznia kierowcy mają miesiąc na rejestrację samochodu lub poinformowanie o jego kupnie bądź sprzedaży.

Gospodarz Zielonej Góry wskazał też na inny problem Urzędu Miasta – rozlokowanie jednostek urzędu w różnych miejscach Zielonej Góry.

“Czeka nas rozmowa, co robimy z Urzędem Miasta, bo mamy go w kilkunastu miejscach. Jest problem na Sienkiewicza, mamy urząd przy Grottgera, w ratuszu, przy Dąbrowskiego, Podgórnej, Zjednoczenia, Westerplatte, Długiej, a nadal nie wiem, czy wszystkie miejsca wymieniłem. Ludzie krążą po urzędach, więc czeka nas otwarta dyskusja, co dalej. Wynajmujemy? Kupujemy? Budujemy swój własny obiekt? Nie uciekniemy od tego, to tylko odsuwanie problemu”Janusz Kubicki.

Prezydent na 96 FM 19-02

– Dla nas najważniejsze są kwestie infrastrukturalne. Nie na wszystko nas stać, a czego oczekują żużlowi działacze i telewizja – mówił o spotkaniu prezydentów żużlowych miast Janusz Kubicki. Wczoraj samorządowcy dyskutowali w Palmiarni Miasto Zielona Góra. Jakie wnioski? O tym w audycji. W programie także m.in. o amfiteatrze, jak i sporo odpowiedzi na pytania słuchaczy.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 19 lutego 2020

MK - Radio Index