Dzięki pieniądzom unijnym w Miejskim Przedszkolu nr 19 przy ulicy Energetyków powstanie dodatkowa grupa, która przyjmie 25 dzieci. – To olbrzymia szansa na to, aby wzbogacić dydaktycznie placówkę i pozwolić nauczycielom na doskonalenie swojego warsztatu pracy – mówi Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie.

Brak opisu.
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Edukacyjnego nr 10. Umowę na realizację projektu wartego ok. 420 tys. zł w czwartek (14.01) podpisali Monika Świątkowska, dyrektorka placówki i Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 350 tys. zł, wkład miasta to ponad 60 tys. zł.

– Ta szkoła jest mi bliska, bo moja córka tu się uczy – mówił Ł. Porycki. – Warto wspomnieć, że pieniądze z EFS pozwoliły na utworzenie 692 miejsc w przedszkolach. To najwięcej w Lubuskiem – podkreślał. – To duże ułatwienie dla mam, które mogą wracać na rynek pracy. To najbardziej nowoczesne przedszkole w mieście – dodał.

Brak opisu.
fot. Piotr Jędzura ŁZ

To będzie już dziewiąta grupa w przedszkolu. Pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na wynagrodzenia dla nauczycieli i pomoce dydaktyczne i multimedialne – tzw. „magiczną ścianę” i „magiczny dywan”, jak również nowe meble.

– To są między innymi gry edukacyjne, zręcznościowe dla dzieci z różnymi trudnościami – mówi Monika Świątkowska. –  Maluchy mogą też uczyć się języka. Dzięki tym pomocom dydaktycznym jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom nawet wsparcie psychologiczne i pedagogiczne.

Brak opisu.
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w magistracie podkreśla, że to olbrzymia szansa na to, aby wzbogacić dydaktycznie placówkę i pozwolić nauczycielom na doskonalenie swojego warsztatu pracy. – Tym bardziej, że pozyskaliśmy na ten cel dofinansowanie unijne – przekonuje szefowa miejskiej oświaty. – Każda z naszych placówek edukacyjnych stara się o dodatkowe pieniądze na pomoce dydaktyczne.

Na tym nie koniec inwestycji w szkole przy ul. Energetyków. Miasto ogłosiło już przetarg na budowę sali gimnastycznej. W budżecie zabezpieczono na ten cel 8 mln zł. W planach jest też nowoczesna, multimedialna biblioteka, kolejna filia Norwida i salka rekreacyjna.

– Chcielibyśmy, aby z tej sali gimnastycznej korzystali nie tylko uczniowie, ale i kluby sportowe i mieszkańcy dużego osiedla Zastalowskiego i sąsiednich, które mocno się rozbudowują – podkreśla W. Hareźlak.

Brak opisu.
fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG