Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Zielonej Górze zatrzymali wczoraj /8.06/ w Niwiskach kierującego oplem astrą, którego mieszkańcy wskazali kilka dni wcześniej jako osobę poruszającą się z nadmierną prędkością, pomimo ciążącego na nim zakazu prowadzenia pojazdów i często także po alkoholu. Wszystkie te podejrzenia potwierdziły się!

Ok. godz. 7.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pojechali w okolice miejscowości Ochla i Niwiska, żeby przeprowadzić działania kontrolne i sprawdzić przekazaną przez mieszkańców informację o kierującym białym oplem Astrą, który może prowadzić będąc pod wpływem alkoholu, a także nie ma uprawnień do kierowania.

Wczoraj /8.06/ tuż przed godziną 8, w okolicy Niwisk, policjanci  zatrzymali kierującego białą Astrą 57-latka, który przekroczył prędkość. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna ma prawie pół promila alkoholu, ponadto po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od lipca 2018 roku, aż do czerwca 2025 roku. Zakaz został wydany przez sąd za jazdę w stanie nietrzeźwości.

fot. KMP Zielona Góra

Mężczyzna odpowie za dwa wykroczenia: przekroczenie prędkości i jazdę po alkoholu, a także za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, które według kodeksu karnego jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Najważniejsze jednak w tej sytuacji jest to, że mieszkańcy wiedząc o kierowcy stwarzającym zagrożenie na drodze nie wahali się i poinformowali policjantów. Dzięki temu, mężczyzna zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a policjanci z pewnością będą częściej sprawdzać, czy  dalej nie lekceważy przepisów.

materiały: KMP Zielona Góra