Kolejny raz starówka w naszym mieście zmieni się w arenę zmagań dla tych, którzy lubią ekstremalną rywalizację – bieganie z przeszkodami. Zawody odbędą się w weekend 16-17 maja.

Jesienią ubiegłego roku po raz pierwszy oglądaliśmy uczestników rywalizacji, dla których samo bieganie to za mało. Postanowili więc konkurować ze sobą, pokonując różne przeszkody. Impreza nazywała się „Eliminator OCR”. Tym razem zawody powrócą pod nazwą Runaway Drogbruk Zielona Góra. – Chcę tę dyscyplinę pokazać absolutnie przypadkowym ludziom, którzy po prostu przechadzają się deptakiem – tłumaczy ideę zawodów w samym sercu miasta Rafał Kasza, radny i uczestnik zmagań, w których trzeba pokonywać rozmaite przeszkody.

Rywalizacja będzie odbywała się w dwóch kategoriach: ninja games, gdzie będą mierzyć się m.in. finaliści polskiej edycji telewizyjnego show „Ninja Warrior”, a także runaway junior. Zmagania dzieci będą podzielone na dwie kategorie wiekowe: 4-8 lat oraz 9-13 lat. – Dlatego robię te zawody przed wakacjami, ponieważ chciałbym imprezę propagować w szkołach i zachęcać dzieci do uczestnictwa – tłumaczy R. Kasza, który chciałby przeprowadzić w zielonogórskich placówkach zajęcia wychowania fizycznego, szykując dzieciom namiastkę tego typu rywalizacji. Najlepszym zaproponuje uczestnictwo w zawodach na deptaku. – Zrobię taki „challenge” z tego, co znajdę w sali gimnastycznej. Najlepszym rozdam darmowe vouchery, rodzice będą mogli zarejestrować swoje dzieci do darmowego startu w zawodach – kończy R. Kasza.

(mk)