Podczas sesji radni zaakceptowali plan przestrzennego zagospodarowania dla terenu przy rondzie PCK. Inwestycja może ruszyć.

Chodzi o teren przy skrzyżowaniu ul. Dąbrówki i al. Wojska Polskiego, ograniczony parkiem przy ul. św. Trójcy.  W tym miejscu często zatrzymują się cyrki. Teraz ma stanąć tutaj wieżowiec. Inwestor, poznańska firma Duda Development, przed rokiem pokazywała radnym, co chce zbudować. Plan zakładał postawienie budynku w kształcie litery „T”, który z jednej strony wznosiłby się kaskadowo.

Projekt wywoływał sporo dyskusji i pytań, czy przy rondzie jest miejsce na wysoki budynek. Radni zadecydowali, że jest.  Uchwalony plan zakłada, że wysokość zabudowy może wynosić od 3 do 13 kondygnacji nadziemnych. Wieżowiec może mieć maksymalnie 45 m wysokości.

– Budynek będzie miał 10 kondygnacji – informuje Justyna Miłosz z Duda Development. – Będzie łączył różnorodne funkcje: część pięter zostanie przeznaczona na lokale usługowe, inne na biura i przestrzenie firmowe, a pozostałe zajmie hotel.

Zdaniem J. Miłosz, budynek będzie przyciągającą spojrzenia bryłą, która wyróżni się na tle pejzażu miasta, jednocześnie harmonizując ze swoim otoczeniem. Komfortowe wnętrza, do których duże okna będę wpuszczać dużo naturalnego światła, z pewnością okażą się idealnym miejscem do pracy i wypoczynku, a dogodna lokalizacja oraz miejsca parkingowe na terenie obiektu i na sąsiednim parkingu sprawią, że codzienne dojazdy nie będą uciążliwe.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na drugi kwartał 2020 r., a realizacja potrwa około dwóch lat. Zakończenie prac wstępnie ustalone zostało na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2022.

Radni ustalili również parametry dotyczące liczby miejsc parkingowych. I tak, jedno miejsce postojowe będzie przypadać na: 6 miejsc konsumpcyjnych w przypadku usług gastronomii, 4 pokoje noclegowe w przypadku usług zakwaterowania i na każde 90 mkw. powierzchni użytkowej pozostałych usług.

(tc)