W Ochli zgodnie z planem trwa budowa przychodni zdrowia. Będzie gotowa w połowie października.

Mieszkańcy zabiegali o budowę ośrodka zdrowia w sołectwie od kilku lat. Nowa placówka powstaje przy ul. Ochla-Topolowa. Mieszkańcy zdecydowali, że pieniądze z bonusa połączeniowego przeznaczą na przychodnię, a nie na budowę i remonty dróg. Pierwotnie na zebraniu sołeckim przeznaczono na ten cel 900 tys. zł, z tej kwoty zostało 811 tys. 845 zł. Pieniądze wydano na wykonanie projektu architektonicznego, uzgodnienie przyłączy, uporządkowanie działki wraz z wycięciem krzewów. We wrześniu ubiegłego roku na zebraniu sołeckim postanowiono dorzucić do budowy ośrodka zdrowia 1 mln 476 tys. 700 zł.

– Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem – mówi Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich. – Wykonane są przyłącza: wodne, kanalizacyjne i energetyczne, fundamenty oraz ściany – wylicza. –  Obecnie szalujemy podcienia, zbroimy i szykujemy całą tarczę stropową do betonowania.

Inwestycja powinna być gotowa do 14 października. Wykonawcą jest konsorcjum zielonogórskich firm Biuro Obsługi Budownictwa Goka Grzegorz Sachar (lider) i Taurus Budownictwo i Usługi Jarosław Kopciuch (partner). Koszt to 1 mln 995 tys. 60 zł.

Ochla bardzo się rozbudowuje, a o przychodnię pytali głównie byli mieszkańcy „starej” Zielonej Góry, którzy przeprowadzili się do sołectwa.  Z porady lekarskiej skorzystają również  sąsiednie sołectwa. Lokalizacja jest bardzo dobra, bo przychodnia powstaje w centrum sołectwa. W pobliżu przyszłego ośrodka zdrowia już działa apteka.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG